Ганьба й шахрайство у парламенті: "слуги" знову пробили дно

Скандал довкола придбання російських ядерних реакторів набирає обертів. Після того, як кілька спроб провести відповідний законопроєкт у першому читанні провалилися, у Комітеті з енергетичних питань просто... переписали й підмінили інший документ, щоби таки просунути токсичний законопроєкт до другого читання. А що, так можна було? Конституція нікому ніде не тисне?

Стіни Верховної Ради бачили різне. Але такої афери, яку хочуть зараз провернути "слуги народу" - парламент жодного скликання ще знав.

Думаю, ви чули про законопроєкт про будівництво 3 і 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС, який одіозний міністр енергетики Галущенко вже кілька місяців намагається пропхати через парламент. Його суть у тому, щоб дати згоду на купівлю ядерних реакторів російського виробництва і витратити десятки мільярдів гривень і купу років на їхнє встановлення і запуск на ХАЕС. Ці реактори Україні готова продати Болгарія, яка прагне зменшити залежність від Росії в енергетиці і позбувається російського непотребу.

Проєкт про російські реактори для ХАЕС настільки токсичний, що вже кілька спроб провести його в парламенті бодай у першому читанні провалилися

Експерти-енергетики вказують на очевидну корупціогенність і шкідливість цього задуму. Представники Євросоюзу, яких лобісти проєкту намагалися записати в союзники, також від нього відхрестилися. Проєкт про російські реактори для ХАЕС настільки токсичний, що вже кілька спроб провести його в парламенті бодай у першому читанні провалилися.

І ось тут ми переходимо до суті безпрецедентної афери. Є ухвалений у першому читанні законопроєкт № 11392 з непримітною назвою "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення господарської діяльності". І от, готуючи цей проєкт до другого читання, комітет з енергетики на чолі зі "слугою народу" Андрієм Герусом двома власними комітетськими поправками повністю змінив назву і весь текст законопроєкту.

Весь текст ухваленого за основу законопроєкту 11392 комітет тупо викинув, а натомість вставив абсолютно новий текст на зовсім іншу тему, який по суті повторює скандальний законопроєкт...

Слідкуйте за руками. Проєкт до другого читання називається тепер "Про придбання обладнання, необхідного для будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станції". Весь текст ухваленого за основу законопроєкту 11392 комітет тупо викинув, а натомість вставив абсолютно новий текст на зовсім іншу тему, який по суті повторює скандальний законопроєкт про російські енергоблоки для ХАЕС.

Це не має нічого спільного ні з процедурою другого читання, ні з правом взагалі і є нахабним порушенням регламенту. Навіть головне юридичне управління Верховної Ради прямим текстом пише: "на порушення Регламенту Верховної Ради України повністю змінено предмет законопроекту". За висновком управління "прийняття цього законопроекту як закону, внаслідок запровадження окремої привілейованої процедури для конкретних суб'єктів господарювання, носитиме дискримінаційний характер щодо інших суб'єктів господарювання, порушуватиме принцип рівності суб'єктів господарювання, встановлений статтею 13 Конституції України, а також не враховує конституційних основ правопорядку у сфері господарювання, визначених у статті 5 Господарського кодексу України".

Але оскільки днями цю аферу публічно підтримав президент Зеленський, немає сумніву, що "слуги" і їхні партнери з ОПЗЖ спробують її протягнути, наплювавши на Конституцію і регламент. Поведінка і керівництва парламенту, і кожного депутата в цій ситуації буде лакмусом, хто на боці закону і національних інтересів, а хто готовий слухняно нищити рештки правової держави і парламентаризму в Україні.

Законопроєкт 11392 має бути знятий з порядку денного пленарних засідань, а регламентний і антикорупційний комітети Верховної Ради мають дати правову оцінку афері з підміни законопроєкту.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі