Україна стрімко інвалідизується через війну. Що робить влада?
Моторошна статистика - за останні два роки кількість людей допенсійного віку з інвалідністю в нашій країні зросла на 300 тис. Здавалось би - час терміново запроваджувати інклюзивні програми і працевлаштовувати таких людей. Однак наразі роботу отримали лише 2000 осіб з інвалідністю. Тож хто ми, інклюзивне суспільство - чи царство бюрократії?
Через війну в Україні стрімко зростає кількість людей з інвалідністю. І ця інвалідність має іншу природу, ніж у мирний час: насамперед, вона виникає внаслідок бойових дій та ворожих обстрілів українських міст. Лише за два роки кількість людей з інвалідністю зросла на 300 тисяч - на 10%!
У 2023 році, за даними МОЗ, особами з інвалідністю було визнано 50,2 тис. осіб віком до 39 років, а також 105,8 тис. людей від 40 до 60 років. Усього 150 тис. інвалідів працездатного віку. Висновок, начебто, очевидний: зараз уряд не просто має продовжити створювати інклюзивне суспільство, а робити це дуже швидко. У Міністерстві економіки похвалилися, що у 2024 році роботодавці в Україні скористалися держпрограмою та облаштували майже 2000 інклюзивних робочих місць для людей з інвалідністю.
Розмахувати статистикою про 2000 робочих місць, коли реальна потреба вимірюється сотнями тисяч - це вершина бюрократичного цинізму...
Ось вам і успіхи влади в побудові інклюзивного суспільства. Уряд гордо звітує про облаштування робочих місць, але реальність інша: щоб такими темпами забезпечити лише інвалідів працездатного віку, які отримали інвалідність у 2023 році - знадобиться майже 80 років! Розмахувати статистикою про 2000 робочих місць, коли реальна потреба вимірюється сотнями тисяч - це вершина бюрократичного цинізму і невігластва! На жаль, влада або не розуміє масштабу проблеми - або просто не вважає її пріоритетною.