Популізм не в тренді? Генерал Залужний очолив рейтинг довіри українців
Цікаві дані соціологічних опитувань: виявляється, Валерію Залужному, який уже пів року працює послом України у Великій Британії, українці все одно довіряють більше, ніж президенту Зеленському. Як так сталося і про що це свідчить?
Хакі та тисяча від Зеленського не працюють. Що ж сталось? Центр "Соціальний моніторинг" оприлюднив цікаву соціологію настроїв у суспільстві. І вже під вечір активізувались кращі (не)люди нашого міста з розповідями про "клоуна Залужного" та поганого Буданова. Чому така увага і як трапилось, що вони різко згіршали? Цифри, а вони досить наближені до інших непублічних соціологій, які замовляє Банкова. І що пікантно - тримаються десь рік.
...Залужний та Буданов є єдиними серед публічних осіб, в кого рейтинг довіри переважає недовіру
Дослідження каже, що українці більше довіряють колишньому головнокомандувачу Збройних сил України, а нині послу України у Великій Британії Валерію Залужному, а також начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову, аніж президенту України Володимиру Зеленському. Так, Залужний та Буданов є єдиними серед публічних осіб, в кого рейтинг довіри переважає недовіру. Валерію Залужному довіряють 72% опитаних супроти 22%, які йому не довіряють, а рівень довіри Буданову сягає 55% супроти 32% недовіри. Водночас президент Володимир Зеленський, який опинився на третьому місці рейтингу, має 44% довіри супроти 52% недовіри.
Більше того, два генерали можуть завести по потужній патріотичній партії до Ради. І збити в перспективі коаліцію. Очевидно - на Банковій істерика, бо скільки не ховай одного в Лондоні, а іншого - за лаштунками, істинні клоуни уже не в фаворі. Тим паче, що є дуже чіткі світові тренди - або на здолання популізму і повернення до класичної політики з серйозним лідером. Або на розгуляй тіктоку та популізму - що, наприклад, може, привести на президентство в Румунії мутного дядька.
Наш популізм зразка 2019 року вилився в кризу державного управління, дуже погану підготовку до великої війни - і як наслідок, окупації кількох регіонів, демографічних втрат та знищених міст. Більше того, дедалі гучніше говорять, що Україна буде змушена на десятиліття забути про певні території.
...соцопитування показує великий запит (32%) на розбудову якісної армії - і ясно, що нинішня команда з цим не справляється
Викликів у новій реальності стає все більше. Попри стрес та знесилення - соцопитування показує великий запит (32%) на розбудову якісної армії - і ясно, що нинішня команда з цим не справляється. Крайня новина про тисячі неякісних мін, які буцімто солдати "неправильно зберігали" на фронті - це плювок в лице тим, хто тримає фронт на Донбасі. Також це дуже погана антиреклама кожній ініціативі урядів G7 дати нам вудку, а не рибу - направити гроші на виробництво зброї руками українців тут і зараз. Під себе.
І ще, що прикметно. Теперішньому головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському довіряють 33% громадян супроти 53%, які йому не довіряють. Тобто, як би Банкова не намагалась виліпити нове обличчя ЗСУ замість тих топ-генералів, які стали зірками оборони - не працює. Не той масштаб особистості.
Підозрюю, що найближчим часом улюблені блогери Банкової і експерти телемарафону розкажуть, чому перші два фаворити дуже погані. І чому кривого мула на переправі не міняють. Утім, є очевидний тренд. На 33-му році незалежності українці зрозуміли, що треба розбудовувати свою армію. Якщо не хочеш, аби тебе убила чи зґвалтувала чужа. Настрій цей стабільний - попри демонізацію ТЦК і купу проблем, які обвалюють на голови ЗСУ політики.