Європа почала усвідомлювати безпекові виклики: час змінюватися

Президент Трамп ніколи не приховував, що хоче зосередитися на внутрішній політиці країни, замість перейматися заокеанськими проблемами Європи. Європейським лідерам доведеться самим облаштовувати систему безпеки на континенті?

Тема європейського лідерства назріла давно, безвідносно до президентства Дональда Трампа, одним із напрямків політики якого може бути скорочення трансатлантичної єдності та співпраці. Просто його повернення до влади може пришвидшити цей процес.

А тема гостро виникла після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли навіть у самій Німеччині була визнана помилковою політика "меркелізму" в частині оборони та енергетики, залежності від РФ та дисбалансі персональних та колективних інтересів (СП 2).

Зараз тема лідерства у Європі стає актуальною як ніколи. Бо перед континентом постала низка викликів, у різних сферах

Зараз тема лідерства у Європі стає актуальною як ніколи. Бо перед континентом постала низка викликів, у різних сферах. Якщо коротко, то:

1. Оборона (те, що сформулював Марк Рютте, прийшовши на посаду генсека НАТО): спільне відчуття ризиків і загроз, і далі посилення оборони (перш за все, східного та південного флангів).

2. Економіка (те, що стало предметом нещодавнього великого звіту колишнього премʼєрміністра Італії і глави центробанку Євросоюзу Маріо Драгі): конкурентоспроможність ЄС (у широкому сенсі слова).

3. Бачення (маю на увазі довгострокове бачення перспективи), а отже - розуміння та ініціювання політичних рішень, і їхньої пріоритетності.

У цьому сенсі момент транзиту влади у США якраз може стати тим періодом, коли європейські лідери проявлять більшу рішучість (а хтось, можливо, і лідерські якості) у питанні безпеки континенту.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі