На АЕС не все спокійно. Але чому мовчить Енергоатом?
Аварії на українських АЕС трапляються значно частіше, ніж ми можемо уявити. А дізнаємось ми про них - хіба з офіційних повідомлень МАГАТЕ. Чи здійснює Енергоатом розслідування причин поломки, ремонт? Що стоїть за цією мовчанкою?
Замовчування експлуатаційних подій на українських АЕС з боку оператора НАЕК Енергоатом та Держатомрегулювання набули системного характеру. Як і підключення енергоблоку до мережі без проведення розслідування корінних причин, як вимагає НПА з ЯРБ.
Вважаю, що така службова недбалість вже має бути предметом розгляду Служба безпеки України. Чи дотримуються оператор та Держатомрегулювання норм документу "Про затвердження Вимог до проведення технічного обслуговування і ремонту обладнання систем, важливих для безпеки атомних станцій", затвердженого наказом ДІЯРУ від 07.03.2023 № 133?
"Випадіння" енергоблоку 1 ПАЕС потужністю 1000 МВт на 4 години на цьому тижні із ОЕСУ призвело до необхідності просити аварійну допомогу в суміжних держав, і це вже оплата за рахунок НЕК Укренерго
"Переможні" доповіді НАЕК Енергоатом влітку на кшталт: "на виконання доручення міністра енергетики України енергоблок достроково виведений з ремонту" можуть відгункутися відмовами обладнання в зимовий період. "Випадіння" енергоблоку 1 ПАЕС потужністю 1000 МВт на 4 години на цьому тижні із ОЕСУ призвело до необхідності просити аварійну допомогу у суміжних держав, і це вже оплата за рахунок НЕК Укренерго.
Поки що ми про експлуатаційні події дізнаємось через офіційні щотижневі повідомлення МАГАТЕ. Із повідомлення МАГАТЕ від 24.10.2024 номер 256, і це ганебна історія для українського "незалежного" регулятора ЯРБ. "На Південноукраїнській АЕС команді МАГАТЕ повідомили, що енергоблок №1 був відключений від мережі приблизно на чотири години у вівторок ввечері через хибний сигнал на системи захисту енергоблоку без спрацювання систем безпеки реактора. Першопричина події з'ясовується. Реактор, один із трьох на станції, знову виробляє електроенергію для мережі."
Коментарі