Роман Червінський нарешті вийшов із СІЗО під заставу. Але є одне АЛЕ
Шляхи українського судочинства - темні і незбагненні. Особливо - у справі полковника Червінського. Особливо цікавить - на чому ґрунтувалося обчислення суми застави?
Ми так тішимося скорому звільненню Червінського, що навіть не звертаємо уваги на суму застави, яку сплатив за нього Порошенко.
На якій підставі сума застави перевищує максимальну, передбачену КПК, в 10 разів? Чи, може, в суддів є докази, що Червінський є підпільним мільйонером і має великі корупційні доходи?
Це, порахуймо, зарплату військовослужбовця за скільки десятиліть полковник мав віддати (якби не їв, не пив, не одягався, не сплачував за квартиру тощо)? На якій підставі сума застави перевищує максимальну, передбачену КПК, в 10 разів? Чи, може, в суддів є докази, що Червінський є підпільним мільйонером і має великі корупційні доходи? Тоді чому його за це не судять?
Давайте я вам поясню ще одну смішну річ. Сума застави - це не вирок, не визначення вини, не покарання, а всього-навсього спосіб забезпечити (разом із іншими обмежувальними заходами) явку людини в суд і неперешкоджання слідству. Тобто, втрата коштів із застави має запобігти втечі людини від слідства. Але який стосунок до цього має заздалегідь непомірна сума, котру людина не може сплатити за визначенням? І як може убезпечити від втечі така застава, котру вносить за підозрюваного інша людина?