Санкції таки працюють? Але є одне "але"

Завдяки санкціям Росія недоотримала 67 млрд. нафтогазових доларів. Однак ця цифра могла би бути більшою

Росія втратила $67 мільярдів нафтогазових доходів у 2023 році через запроваджені країнами Заходу санкції - встановило дослідження Київського безпекового форуму щодо економічних санкцій проти Росії за 2022-2023 роки. Автори зазначають, що Росія за рік на війну витрачала 108 мільярдів доларів, і недоотримання 67 мільярдів - це 62% цих витрат.

...російська економіка витримала санкції... через те, що їх ввели лише країни, на які припадало близько 50% зовнішньої торгівлі РФ, а окремі держави, такі як Китай, Туреччина та інші не беруть, або не повною мірою беруть участь у санкційних заходах

У дослідженні підкреслюється, що очікування краху російської економіки і припинення війни внаслідок санкційної політики не справдились через низку причин, зокрема через тривалу підготовку РФ до війни і запровадження санкцій. Також вказується, що російська економіка витримала санкції щодо постачання товарів і послуг через те, що їх ввели лише країни, на які припадало близько 50% зовнішньої торгівлі РФ, а окремі держави, такі як Китай, Туреччина та інші не беруть або не повною мірою беруть участь у санкційних заходах.

Серед фінансових санкцій експерти відзначають відключення Росії від міжнародної системи міжбанківських платежів SWIFT, що призвело до дефіциту вільноконвертованої валюти і девальвації рубля, прискорило темпи зростання виробничих та споживчих цін і поставило РФ у залежність від китайського юаня. Натомість замороження активів Центробанку РФ стало найбільш ефективною економічною санкцією і призвело до значного вичерпування Фонду нацдобробуту - ліквідні кошти в ньому скоротилися з березня 2022-го по січень 2024 року на 44% (з 8,9 трлн рублів до 5 трлн рублів).

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі