Прогноз, чого чекати взимку. Спойлер: все дуже погано
Підготуйтеся до можливого сценарію з відключеннями та забезпечте собі можливість доступу до електроенергії через генератори та накопичувальні батареї
Зараз у мій бік знову полетять звинувачення у тому, що я розганяю паніку. Так було у лютому 2022 року, коли я попереджав про загрозу повномасштабного вторгнення. Так було минулого літа, коли я писав, що буде руйнівна російська атака на енергосистему України. Так було й у всі інші рази, коли я попереджав про ті чи інші погрози або ризики. Але, все ж таки, я озвучу свій черговий прогноз. І навіть якщо він допоможе лише одній людині, то це вже буде непогано.
Голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), Костянтин Ущаповський, повідомив 4 серпня, що на 1 липня аварійно-відновлювальні роботи на об'єктах енергетичної інфраструктури було виконано лише на 1,6% від загального обсягу пошкоджень, які здійснила Росія. За словами Ущаповського, обстріли російських окупантів завдали мережам оператора системи передачі НЕК "Укренерго" збитків на суму 9,6 млрд грн. При цьому обсяг ремонтних робіт наразі реалізовано лише на 681 млн грн.
Взимку відключення світла можуть тривати і по 8, і по 10 годин – і це ще позитивний прогноз
Тепер з'явилася заява екс-міністра енергетики Івана Плачкова про те, що взимку відключення світла можуть тривати і по 8, і по 10 годин. І, судячи з інформації від енергетиків, то це ще позитивний прогноз.
"Навіть якщо не буде ударів – все одно будуть відключення. Якщо буде тепла зима – без ударів буде так само, як рік тому. У найгіршому випадку відключення можуть тривати і по 8, і по 10 годин". Він додав, що працездатного обладнання в українській мережі залишилося близько 30%.
Заява Плачкова на тлі попередньої інформації говорить про реальну проблему, яку не поспішають вирішувати в Кабміні та в ОП. Або не можуть вирішити, або не хочуть. І не заспокоює навіть заява Шмигаля про те, що наразі відремонтовано 5 атомних енергоблоків та ще 4 перебувають у ремонті, а також відремонтовано 62% енергоблоків ТЕС та 70% ТЕЦ. Тому що проблему це не усуне, а ситуація погіршується.
Навіть "Укренерго" вимушено визнати, що в Україні вже не вистачає електрики, і компанія змушена просити аварійної допомоги у країн ЄС
Адже навіть "Укренерго" вимушено визнати, що в Україні вже не вистачає електрики, і компанія змушена просити аварійної допомоги у країн ЄС. Так, для забезпечення споживання "Укренерго" вчора вимушено застосувало аварійну допомогу з 19:00 до 22:00 з енергосистем Румунії та Польщі загальною потужністю 400 МВт щогодини. Аварійна допомога – останній і найдорожчий захід подолання нестачі електроенергії в енергосистемі, що не потребує обмеження споживачів. Усього з енергосистем Румунії та Польщі було отримано аварійної допомоги загальним обсягом у 1200 МВтч, повідомили у компанії.
1,6%, які відремонтовано від загального обсягу пошкоджень, – це суцільна ганьба для влади
А тепер уявіть, що почалися масові обстріли енергосистеми, як це було минулої зими. Далі можете самі спрогнозувати розвиток подій? Тому підготуйтеся до можливого сценарію з відключеннями та забезпечте собі можливість доступу до електроенергії через генератори та накопичувальні батареї. У будь-якому випадку, крім надії на державу, треба і самому подбати про умови виживання взимку. А від влади ми чекаємо пришвидшення ремонтних роботи на об'єктах енергетичної інфраструктури. Тому що 1,6%, які відремонтовано від загального обсягу пошкоджень, – це суцільна ганьба для влади!
Коментарі