Китай теж чекає на наш контрнаступ. І ось чому

Від його успішності залежить, чи втрутяться китайці у війну

Китай знав про вторгнення Володимира Путіна і чекав його успіхів. Перемога Путіна підтверджувала право Китаю на врегулювання питання Тайваню і новий світовий порядок. Розгром, якого зазнали російській війська, та унікальна єдність Заходу в питаннях санкцій шокували Китай. Ні перше, ні друге не здавалось можливим. Російська армія виглядала дуже потужно і не могла програти, а Захід надмірно залежав від російських енергоносіїв, щоб від них відмовитись.

Китай не може допустити, щоб Путіна розгромили, і це є його перша червона лінія

Однак Путін не просто не досяг успіху – йому загрожує повний розгром. Цього Китай допустити не може, і це є перша червона лінія Китаю. Справа в тому, що в ситуації Росії Китай побачив своє майбутнє, і тому йому треба зараз вплинути на ситуацію. Сі Цзіньпін розуміє, що в наслідок розгрому РФ там відбудеться революція, Путін втратить владу, і скоріше за все нова влада буде прозахідна, тому китайський вплив на Росію буде зменшено. Саме тому він поспішив продемонструвати підтримку Путіну і висловив впевненість про його переобрання.

З іншого боку, Китай розуміє, що Путін вже не може перемогти в цьому конфлікті. Тому Сі готовий не дати Путіну програти, але не може допомогти йому перемогти. Саме в цьому і є суть мирного плану Китаю – заморозити ситуацію. Що це означає для нас? Станом на зараз Сі просто відправив сигнал світові, що не дасть розгромити Путіна. Наразі не йдеться про якусь військову допомогу. І причина в другій червоній лінії.

Друга червона лінія Китаю – не допустити передчасного конфлікту з Заходом

Друга червона лінія Китаю – не допустити передчасного конфлікту з Заходом. Сі на прикладі РФ мав змогу переконатись, що надіятись на залежність Заходу від енергоресурсів чи, у випадку Китаю, на залежність від китайської продукції – марна. Він не готовий до нової холодної війни, в якій Росія для нього буде більше обузою, чим допомогою. Дешеві російські ресурси втрачають цінність, якщо Захід накладе на Китай санкції.

Моє бачення ситуації наступне – все вирішить наш контрнаступ. Якщо він буде успішним, але не розгромним, то Китай буде вимагати мирних переговорів під загрозою свого втручання в конфлікт. Але якщо ситуація буде прямувати до розгрому, який включає повернення Криму, то Китай візьме активну участь в підтримці хілої російської армії. Під активною підтримкою я маю на увазі китайський лендліз. Китайці в нашій війні брати участі не будуть.

Тож віримо в ЗСУ і чекаємо успіхів з фронту.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі