Путинський режим помре разом із вірою у перемогу
Війна стала новою релігією у Росії
Путінська держава не переживе поразки у війні проти України. Це буде не просто потужний військово-політичний провал. Для російського суспільства поразка у війні стане світоглядною катастрофою, крахом релігійно-ідеологічних засад держави.
Зараз вийти на вулицю з гаслом "Ні війні!" приблизно так само небезпечно, як за часів СРСР – з плакатом "Ні комунізму!". І тоді, і сьогодні такого "богохульника" буде покарано за замах на святая святих. Головною святинею радянської державної релігії була комуністична утопія, а нинішньою – переможна війна.
У пострадянській Росії на зміну міфу про світле комуністичне майбутнє прийшов міф про героїчне військове минуле
У пострадянській Росії на зміну міфу про світле комуністичне майбутнє прийшов міф про героїчне військове минуле. Однак на цьому влада не зупинилася. Перемога у війні почала сприйматися як головне свято, абсолютна цінність, сакральний акт, який треба і "можем повторіть". Істеричне вихваляння минулої "великої" перемоги створило образ кращого майбутнього. Новою російською релігійною утопією замість комунізму стала перемога у майбутній великій війні.
Якщо використовувати аналогії з християнством, то Росія в цій релігії – Бог-отець, країна і народ-переможець. Перемога – Бог-син Росії. 9 травня – Різдво перемоги. Путін – патріарх, первосвященик перемоги. Колективний Захід – ворог Росії та перемоги, диявол, який ввів у спокусу Україну, що стала "падшим ангелом" та його слугою.
Віруючі у перемогу чекали другого, остаточного її пришестя, яке мало призвести до приниження та розгрому західного диявола та його слуг
Віруючі у перемогу чекали другого, остаточного її пришестя, яке мало призвести до приниження та розгрому західного диявола та його слуг. Проте все пішло не так, як їм обіцяли путінські попи-пропагандисти у костюмах та рясах. Реальна війна виявилася нескінченно далекою від міфу про неї.
Коли віра в комунізм померла, розвалився СРСР. Коли поразка у війні зруйнує міф про перемогу – роззвалиться і путінський режим.
Коментарі