Референдум 1991 року: війна могла статися ще тоді
Але економічні проблеми, що постали в ті часи перед РФ, вимагали фокусування
31 рік тому в цей день українці проголосували за незалежність.
Росія була готова висунути територіальні претензії, але, за свідченнями оточення Бориса Єльцина, наведеними у книзі Сергія Плохія "Остання імперія", підсумки референдуму їх переконали не втручатися, та й економічні проблеми, що постали перед РФ, вимагали фокусування.
Девʼять років тому в цей день українці підтвердили своє прагнення незалежності, а також вірність ідеалам свободи й демократії та європейським цінностям.
Росія вже була в іншому стані: накачана нафтовими грошима, отруєна пропагандою та страхом. Вибухнула війна.
Якщо би Росія була потужною у 1991-му, війна була би вже тоді. Навряд чи Україна в такому випадку залишилася би в нинішніх кордонах
Якщо би Росія була потужною у 1991-му, війна була би вже тоді. Навряд чи Україна в такому випадку залишилася би в нинішніх кордонах. Громадян, готових захищати країну, тоді було мало, бізнесу не було, держава була неспроможна, армія фактично не існувала. Захід радо би прийняв російські пояснення про один народ та російські землі сходу й півдня. Україна тоді виглядала дивним утворенням, якого не мало бути (одна з важливих причин української поразки сто років тому – Захід визнав право на незалежність за поляками, чехами, естонцями, але не українцями).
Якщо імперія колись знову стане потужною, вона повернеться знову.
Висновок: імперія має припинити існування.
Коментарі