Акції заводу "Більшовик" арештували. Інвестняня працює
Буде важко довести, що хтось завдав державі збитків
Державне бюро розслідувань арештувало 100% акцій заводу "Більшовик". Знову інвестиційна няня працює. Не жаліючи себе.
ДБР каже, що оцінка заводу перед приватизацією відбулася не відповідно до українського законодавства і це завдало збитків державі.
Проблема лише в тому, що згідно закону про приватизацію, ця оцінка не потрібна.
Закон каже, що "Велика приватизація" проводиться за допомогою радника і радник визначає стартову ціну аукціону. Все. Як він її визначає – неважливо. Може, ця ціна йому наснилася проти ночі. В результаті, оцінка, яку зробили, це просто внутрішня кухня радника, який хоче визначити ціну плюс-мінус близьку до ринкової.
Тому важко і судді буде довести, що хтось завдав державі збитків. Це неможливо в такому випадку.
Чому закон так каже? Бо неважлива стартова ціна, неважливо хто і як робить оцінку, коли є конкуренція. І тоді на прозорому аукціоні буде встановлена справжня ціна об'єкту продажу. Можна стартувати хоч з нуля, сам факт відкритості аукціону виведе ціну на справедливий рівень. А стартова ціна важлива була, коли у нас не було відкритої приватизації і обмеження були спрямовані на те, щоб не допустити на продаж зайвих. Зараз цих обмежень нема. Фонд держмайна допускає всіх.
Неважлива стартова ціна, неважливо хто і як робить оцінку, коли є конкуренція
А далі вже працює ринок. Конкуренція.
У даному випадку ринок не спрацював, бо не було справжньої конкуренції. І ДБР мало б запитати, чому ж це сталось. Чому ніхто не прийшов. Але на цьому етапі ДБР ризикувало б вийти на самого себе чи свого далекого родича чи близького друга. А це нецікаво.
Але ДБР збудилося з приводу того, що оцінку, яка була не потрібна, не так зробили.
При тому, що продавали завод, який оцінували не як завод, а як майбутній майдачник для будівництва. Насамперед житла. І оцінити це згідно українського законодавства як завод не мало сенсу. І саме законодавство не вимагає такої оцінки згідно законодавства про оцінку. Парадокс.
Чи має така справа перспективи у суді? Ні.
Чи скажуть усі наступні учасники приватизацій "та пішло воно все"? Мабуть, скажуть. Просто мало хто з потенційних інвесторів спить і мріє про спілкування із ДБР.
Чи покращить хтось із ДБР свої житлові умови? Можливо, так.
Але це вже зовсім інша історія. Яка жодним чином не допомагає українським платникам податків.
Коментарі