Бути щасливою людиною в Україні неможливо
Нам бракує безпеки
"Гормони щастя". Таку назву має книга професорки Лоретти Бройнінг. Я ще так повільно ніколи не читала, вчитуюся в кожну літеру. Що не так з настроєм? Як збирати себе до купи щодня? Як долати свої психологічні проблеми? В книзі навіть є 45-денна практична програма.
Чітко вже зрозуміло одне: бути щасливою людиною в Україні неможливо (якщо слідувати теорії професорки).
Одна зі складових щастя – це безпека. Так влаштований наш мозок. Якщо ми почуваємося в небезпеці, то про щастя не йдеться. І справа не тільки у війні, яка нам болить 8 років.
Потрібні сили і велика віра
Безпека – поняття широке. Від державної, воєнної, економічної, екологічної, енергетичної, банківської, гуманітарної до всього, що перешкоджає досягненню цілей людиною.
Безпека = правова держава. Як у нас порушуються справи, ведуть слідство, оголошують вироки? Як сплачують податки і робиться бізнес? Чому процвітають рейдерство і бандитизм? Як видають кредити? Як проводять тендери і конкурси? Чи дотримуються водії правил дорожнього руху? Чи спокійно ви спите в своїх оселях? Таких питань можна написати тисячі.
Чимало знайомих виїхали на постійне проживання в різні країни. Однією з найпопулярніших протягом останніх років стала Польща. На моє питання, чому ви для життя обрали сусідню Польщу, я почула просту і зрозумілу відповідь: "Це правова європейська країна, де ми захищені і нам зрозумілі правила гри. Тут ми можемо бути впевненими в завтрашньому дні".
Нам потрібні сили і велика віра. Це точно те, про що я буду просити в різдвяну ніч.
І знову чекати кращих часів.
Коментарі