Груша містить багато цінних речовин. Проте корисна не для всіх

Надмірне споживання не тільки солодощів але і фруктів може призвести до надлишкової ваги

Щоб груша більше припала до смаку, розповім вам про її корисні властивості.

По-перше: що це за фрукт? Ці солодкі, соковиті і ніжні плоди мають особливість - характерну зернисту м'якоть. Цим груша зобов'язана кам'янистим клітинам, або склереїдам, названих так за свою твердість. Склереїди підтримують і захищають м'які тканини плоду.

Чим корисна груша? Це натуральне джерело харчових волокон. У 100 г - 14% добової потреби. Також вона містить кремній - 17%, мідь - 10%, залізо - 12% та калій - 6%.

Вітаміну С в ній небагато - 5−6% (наприклад, в яблуці - 11% від добової потреби в 100 г). Серед інших цінних компонентів - вітаміни групи В, особливо фолієва кислота (В9), фенольні сполуки та дубильні речовини (таніни). Ці корисні речовини містяться переважно в шкірці плода.

Сполуки калію мають сечогінні властивості та сприяють виведенню солей. Фолієва кислота відіграє важливу роль в процесах кровотворення, фенольні сполуки зміцнюють капіляри, мають протизапальну дію.

У м'якоті простих вуглеводів 10-12 г на 100 г. Переважає фруктоза, як і в яблуці, але груша містить ще й солодкий сорбітол, тому вона солодша яблука. Слідкуйте за вживанням солодких фруктів. Надмірне споживання не тільки солодощів але і фруктів може призвести до надлишкової ваги.

При загостренні хвороб органів травлення від груш краще утриматися

При загостренні хвороб органів травлення від груш краще утриматися: в них багато клітковини, яка подразнює слизову оболонку кишечника і посилює перистальтику, і багато фруктози, яка при надмірному вживанні може викликати підвищене газоутворення.

Як її зберегти? За зовнішнім виглядом груші важко визначити її стиглість. Плоди збирають і продають недостиглими. Стиглу легко пошкодити. Груші дозрівають при кімнатній температурі. Для прискорення цього процесу плоди можна покласти в паперовий пакет разом з бананами. Стигла груша в холодильнику зберігається 3-4 дні. Якщо перетримати, то перезрілий плід поміняє консистенцію і буде несмачним через оцтову і молочну кислоти, яких немає в стиглій.

Що можна приготувати? Соковиту грушу можна використовувати для приготування різних десертів, як начинку для пирогів, фруктових салатів та інших страв.

Груша не тільки смачна, але і дуже корисна.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі