Хіба російський паспорт в ЛДНР – це обов'язково для виживання?

Влада прикривається жителями Криму, щоб розмити інститут громадянства

Знаєте, що мене дивує у всіх цих виступах чиновників та провладних коментаторів щодо наміру Російської Федерації долучити до голосування на виборах у Держдуму мешканців ОРДЛО, які мають російські паспорти? Абсолютне небажання розбиратися в нюансах та намагання прикритися мешканцями окупованого Криму, щоб розмити інститут громадянства в Україні.

Коли прессекретар президента Сергій Никифоров говорить, що люди в ОРДЛО хай собі голосують в РФ, якщо вони вимушені, я хочу спитати: а хіба російський паспорт в так званих ЛДНР - це обов'язково для виживання? У Криму російські окупаційні документи є необхідністю. Без російського паспорта в Криму людина не має доступу до освіти, медицини, не може оформити договори на постачання світла, тепла і води. Саме тому, Україна вважає такі документи примусово нав'язаними і позивається щодо них у міжнародні суди.

На окупованому Донбасі необхідністю є документи так званих ЛДНР. Це без них неможливо жити на цих територіях. Без них, а не без документів РФ

Але ж на окупованому Донбасі необхідністю є документи так званих ЛДНР. Це без них неможливо жити на цих територіях. Без них, а не без документів РФ, за якими місцевим довелося пхатися у Ростов. Хіба там людині з "паспортом ДНР" відмовлять у договорі на постачання світла, чи у медичному обслуговуванні через те, що у неї нема паспорта РФ?

Я розумію, що в ОРДЛО з таким аусвайсом, може, краще жити. Принаймні так можуть думати всі ці тітки, які демонструють документи з двоголовою куркою у якості доказу, що вони там всі хочуть бути Росією. Але ж бажання доєднатися до "раси господ" не є життєвою необхідністю. Тоді чому у питаннях російських паспортів окупований Крим намагаються доєднати до окупованого ОРДЛО? Можливо, через те, щоб ввести в ознаки "примусово набутого" таке формулювання, як "простіше жити"?

У нас на вільній частині України є велика кількість людей, які спростили собі життя, отримавши та приховавши під подушкою російський паспорт. Це всі ті, хто має на окупованій території нерухомість, землю та бізнес. Якщо українському чиновнику, який не живе в окупації, так простіше, то чому йому неможна? У нього дача в Криму, Путін вимагає, щоб земля належала тільки російським громадянам - він же вимушений. А мешканець Закарпаття. В Європі зарплати вищі, а у нас життя тяжке. Він же теж вимушений. Рано чи пізно ми просто не зможемо пояснити де набуття іноземних паспортів є насильницьким, а де добровільним, адже у кожного знайдеться купа аргументів, чому йому так простіше.

Рано чи пізно ми просто не зможемо пояснити де набуття іноземних паспортів є насильницьким, а де добровільним, адже у кожного знайдеться купа аргументів, чому йому так простіше

У законодавстві України чітко вказано, що добровільне набуття іноземного громадянства є підставою для втрати громадянства України. Ознакою добровільного набуття є особисте звернення по громадянство до іншої держави. Мешканці окупованого Криму попри те, що вони писали особисті звернення в окупаційні органи РФ, не вважаються такими, що набули паспорти РФ добровільно, тобто українського громадянства не втрачають. А от щодо мешканців ОРДЛО - це абсолютно інша тема. Їх примусово змусили взяти паспорти "псевдореспублік", тому це не є підставою. А от російські вони брали самі без жодної потреби. Ба більше, їхали за ним у сусідню країну цілком добровільно.

Російські паспорти, отримані в Ростові, які не дають всім цим 600 тисячам "вірнопідданих" жодних життєво необхідних переваг - все це, на мій погляд, може вважатися підставою, щоб більше ніколи вони не голосували на українських виборах, не балотувалися в українські органи влади, при цьому жили собі спокійно у своїй власності на українській землі, як це роблять тисячі іноземців. Може, я не права. Може, Україні дійсно вигідніше не вдосконалювати механізми виявлення іноземців з двома або навіть трьома паспортами - особливо там, де йдеться про втаємничених російських громадян - а створити прецедент, який перетворює країну на прохідний двір. Може, комусь воно і вигідно. Але мені не подобається, коли людьми в окупованому Криму виправдовують такі рішення.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі