Здатність передбачити наслідки не є обов'язком громадянина. Це вимога до влади

Хочемо західних стандартів життя – маємо відмовитися від радянської практики виправдовувати байдужість до безпеки

У Києві на Арсенальній площі вантажівка провалилася у сухий фонтан. Цей випадок нагадав мені мільйонні судові позови щодо склянки кави, де не було написане попередження, що вона настільки гаряча, що не варто виливати її собі на штани.

Американським присяжним не приходить у голову ставати на бік домовласника, який не закриває доступ до аварійної будівлі та не вивішує попередження, що притискатися до огорожі небезпечно. Ніхто не буде винуватити батьків через те, що вони не сховали ліки так, щоб до них не дісталися діти. Скоріше засудять виробника за те, що коробка з ліками не була обладнана кришечкою із захистом від дітей. А от українські прогресивісти одразу ж стають на бік балансоутримувача і з насолодою шельмують невдаху за те, що "сам винен". При цьому жоден не бажає навіть подумати про те, що він теж не відрізнив би нововідкритий фонтан від паркувального майданчика. На мій погляд, це і є дикунство - шукати дурня замість того, щоб вимагати для себе і своїх не завжди охайних співгромадян максимальної безпеки.

Шукати дурня замість того, щоб вимагати для себе і своїх не завжди охайних співгромадян максимальної безпеки - це дикунство

Так, існують правила і у всіх є мізки. Але, як доводить голосування 2019 року, наявність здатності подумати та передбачити наслідки не є обов'язком громадянина. Це скоріше вимога до влади. Мені можуть відповісти, що там пішохідна зона. Можливо. Що водій мав рухатися встановленим маршрутом, а не відхилятися у фонтан. З усім цим я погоджуюся. Але безпека суспільного простору має ґрунтуватися на простому постулаті: якщо це технічно можливо, цьому варто завадити.

У центрі міста збудували фонтан в який без перешкод може заїхати вантажівка. Це небезпечно. Той, хто робив проєкт та втілював його у життя не передбачив запобіжники, не зробив потрапляння транспортного засобу у цю зону максимально складним або навіть неможливим. Тобто не виконав свій обов'язок подумати перед тим, як втілювати щось у громадській зоні. Саме цей момент мав би обурювати громадськість. Хочемо західних стандартів життя - маємо відмовитися від радянської практики виправдовувати байдужість до безпеки.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"