Найбільша проблема України – "маленькі люди", які будують феодальне одоробло

Коли атракціон клоунократії закінчиться, їм доведеться відповідати

"Узурпуйте, узурпуйте, узурпуйте! Я відповім за все". Щось подібне міг би сказати президент, який використовує систему задля знищення конституційно незалежної гілки влади, своїм підлеглим, щоб надихнути їх на вчинення злочинів. Але, на відміну від часів партайгеноссе, сучасні популісти не беруть на себе відповідальності за свої "хотєлки". Вони ж не лохи, якісь. Тому у мене питання. На що розраховують виконавці після того, як цей атракціон клоунократії закінчиться? Вони розуміють, що відповідати доведеться саме їм?

Найбільша проблема України не в політиках, які плутають державні інтереси з особистими. Вона у "гвинтиках", які їм допомагають будувати замість вільної країни феодальне одоробло. Всі ці "маленькі люди", яким байдуже на наслідки, тому що вони прислужували ще при Володимирі Щербицькому і достеменно знають, що їм нічого не буде.

Саме тому мене свого часу не вразив вирок Віктору Януковичу. Адже події сьогодення зайвий раз переконують, що разом з ідейними натхненниками авторитаризму судити потрібно і виконавців. Хоча б для того, щоб ні у кого не було спокуси сказати: "Я маленька людина, не знав, що так вийде, просто виконував наказ".

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст