Якщо суддя – фанат Сталіна, то непринципово є "суд у смартфоні" чи ні
Е-Сase - це добре. Але до сучасного і справделивого суду ще дуже багато роботи
Парламент ухвалив в цілому законопроєкт №5246 про e-Case, тобто електронну систему для кримінального правосуддя. І це добре.
Але ніякий це не "суд у смартфоні". Будь ласка, перестаньте його так називати.
Закон передбачає ІТ-систему для досудового розслідування, в якій існуватимуть електронні справи замість папірців. Це - прозорість, швидкий обмін інформацією між слідством, прокуратурою і судом, а також гарантія того, що справу не з'їдять миші і важливі докази не потонуть/не згорять.
Але смартфон тут узагалі ні до чого.
І для переважної більшості користувачів судових послуг не зміниться нічого, бо:
- сфера застосування - лише кримінальний процес;
- доступ матимуть в основному представники держави (слідство, прокуратура, суд), а також адвокати.
Подати позов/звернення до суду, ознайомитися і обмінюватися документами, отримувати виклики і повістки тощо - це до напівпрацюючої ще з 2018 року системи "Електронний суд" (ЄСІТС). Система існує досить давно, але за допомогою неї навіть скаргу до Великої палати Верховного суду подати не можна, не те що в інші суди. І це відповідальність корумпованої і нереформованої Вищої ради правосуддя.
Але найголовніше - це якість суддівського корпусу. Бо непринципово, як ти подав документи, якщо в тебе суддя - фанат Сталіна чи складає на блатхаті центнери готівки. І це теж відповідальність корумпованої і нереформованої ВРП. Яку замість міжнарожних експертів знову хочуть доручити "реформувати" самим суддям.
Так що e-Сase - це добре. Але до сучасного і справделивого суду ще дуже багато роботи.
Коментарі