"Ихтамнеты" здійснили потужну кібератаку на США

Нам слід думати над захистом нашої критичної енергетичної інфраструктури

У США здійснена потужна кібератака на найбільшу в країні систему продуктопроводів Colonial Pipeline (підкреслюю – це продуктопроводи, а не нафтопроводи). Декілька цифр для уявлення про масштаб цієї компанії і наслідки.

Загальна протяжність продуктопроводів – 8900 км, дві магістральні труби діаметром 1000 мм та 910 мм йдуть від Техасу на півдні США до Нью-Джерсі на півночі через увесь американський схід. Одна використовується для транспортування різних бензинів, інша – дизелю, топочного мазуту, реактивних палив. 15 резервуарних парків компанії вміщують 4,5 млн куб м різних видів пального. В принципі це гарантує споживачам 45-денний запас. Щорічно Colonial Pipeline прокачує до 110 млн тон нафтопродуктів, чим забезпечує до 45% потреб сходу США у рідкому паливі.

Хакерська група, що здійснила успішну атаку, швидше за все, є прикриттям для "ихтамнетов". Якщо поглянути через призму одвічного питання "кому це вигідно?", то коло потенційних "ихтамнетов" не таке вже й широке: Північна Корея, Іран, Китай, Росія, спільна російсько-китайська кооперація, спільна російсько-іранська кооперація, спільна китайсько-іранська кооперація.

Коло потенційних "ихтамнетов" не таке вже й широке: Північна Корея, Іран, Китай, Росія

Якщо взяти до уваги, що Путін не так давно у посланні своїм федеральним зборам лякав США "асиметричною, швидкою і жорсткою" відповіддю на "утиски Росії", то ось це вона і є така дія. Доволі швидко – не минуло й місяця, асиметрично – ви нам, мовляв, "Гамільтона" в Чорне море надіслали, а ми вам ось хакерів та так, що вам мало не покажеться, доволі жорстко, оскільки президенту США довелось оголосити надзвичайний стан. До усього іншого, що слід взяти до уваги і затримання американським крейсером "Монтерей" в Аравійському морі судна без розпізнавальних знаків з вантажем російської та китайської зброї для єменських хуситів. Знову ж таки, на додаток до іранських вух "ихтамнетов" за хуситами проявились і російські. А це вже серйозно, бо хусити – це проксіз Ірану та Росії для підривної діяльності проти головного союзника США в регіоні Саудівської Аравії.

Показово, що обом - і Ірану, і Росії - необхідні турбулентності на ринках нафти і нафтопродуктів, щоб ціни на них зростали. А для цього якраз і потрібно уражати двох найбільших плеймейкерів глобального нафтового ринку - Саудівську Аравію і США.

Далі буде ще багато чого цікавого…

А нам слід думати над захистом нашої критичної енергетичної інфраструктури.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст