Україна створила собі проблему і підірвала довіру США

Нам конче необхідна спільна з Америкою нова стратегія щодо Росії

100 днів президентства Байдена. Йому дійсно є що презентувати. Головне – це наявність стратегії на кожен з ключових напрямів: від відновлення інфраструктури до соціальної політики.

Стосовно зовнішньої політики, то тут є три чіткі засадничі моменти. По-перше, це системність, а не "понятійність", як у Трампа. По-друге, невідворотність перемоги демократії над авторитарними режимами. По-третє, участь в союзах та коаліціях для утвердження демократичного порядку денного у світі.

Серед геополітичних пріоритетів адміністрації Байдена Китай як головний суперник і заклятий друг, Росія як ключова загроза всьому демократичному світові та виведення військ з Афганістану. Глобальним стратегічним пріоритетом є екологія та "зелене" майбутнє, бо іншого може не бути.

Яке ж наше місце в цих пріоритетах? Воно є, воно може бути важливим, але цілком та повністю залежить від нас. Ми маємо стати частиною демократичного світу та надійним союзником. Таким, що заслуговує на довіру і має стійкість протистояти ударам з Росії: як військовим, так і гібридним. Допомагають тільки тим, хто сам готовий захищатися.

Допомагають тільки тим, хто сам готовий захищатися

З довірою ми, серед іншого, створили собі проблему подіями навколо Нафтогазу. І справа зовсім не в особистостях, а в дотриманні правил, якими живе цивілізований світ. Це як система "свій-чужий" і тому далі буде.

А щодо стійкості, то тут нам конче необхідна спільна зі США нова стратегія щодо Росії. Саме спільна, а не задовольнятися місцем у стратегії інших. Тоді це буде про союзництво. Щоб як у джазі: імпровізувати, але грати одну мелодію, збагачуючи її звучання.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії