Чи безпечно вакцинуватися від Covid-19

Дослухайтеся до цифр і фактів, а не до чуток і вигадок

Чи безпечно вакцинуватися від Covid-19?

Практика — критерій істини. Щоб відповісти на це запитання, давайте подивимося на статистику західних країн, які встигли зробити щеплення вже десяткам мільйонів своїх громадян. Наприклад, доки українці запекло дискутують, чи варто вакцинуватися, в США зробили вже 88 мільйонів щеплень — більше, ніж знадобиться для імунізації кожного громадянина України.

З 1990 року в Штатах працює VAERS — державна система збору інформації про побічні реакції після вакцинування. Організації, що надають населенню послуги зі щеплення, зобов'язані вносити до неї всі випадки тяжких побічних реакцій і смертей. Навіть тоді, коли вони явно не пов'язані з вакцинацією. Наприклад, отримав 100-річний пенсіонер з хворим серцем щеплення, а за кілька днів помер від серцевого нападу.

Доки українці запекло дискутують, чи варто вакцинуватися, в США зробили вже 88 мільйонів щеплень

І тут починається найцікавіше. Справу в свої руки беруть Центри з контролю та профілактики захворювань у США та Управління з продовольства і медикаментів США — державні регуляторні органи, що мають репутацію найжорсткіших і найприскіпливіших в світі.

Вони не просто пасивно фіксують випадки смерті після вакцинації. Їх медичні фахівці проводять справжнє розслідування: аналізують свідоцтво про смерть, результати розтину, а також медичну історію кожного пацієнта, щоб зрозуміти, чи існує причинно-наслідковий зв'язок між щепленням і смертю. Чи це просто співпадіння, яких неможливо уникнути, коли мова йде про десятки мільйонів людей.

Результат цих розслідувань можна легко знайти на сайті Центрів з контролю та профілактики захворювань у США. З 14 грудня 2020 до 1 березня 2021 в США було зроблено 72 мільйони щеплень. За цей період у VAERS було внесено звіти про 1381 смерть (0,0018% від кількості щеплень), що настала через короткий проміжок часу після вакцинації. Ретельне розслідування регуляторами не виявило жодних доказів того, що вакцинація якось пов'язана з цими смертями. Нуль. Zero. Тим часом, кількість смертей в США від Covid-19 вже перевалила за 524 тисячі.

Той випадок, коли проста статистика красномовніша за будь-які слова. Дослухайтеся до цифр і фактів, а не до чуток і вигадок. Вакцинуйтеся, щоб захистити себе і рідних. Далай-лама статистику вже почитав і провакцинувався. Будьте як Далай-лама!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії