Чим корисні бобові

Вводьте у раціон квасолю, горох, сочевицю, нут

В чому їх харчова цінність?

Бобові - це джерело рослинного білка. Сочевиця, нут і квасоля - лідери за його вмістом. У приготованому вигляді містять 5-8 г білка на 100 г продукту.

Крім цього, мають складні вуглеводи, зокрема клітковину. Це важливо, адже раціон багатьох людей містить зазвичай у 2 рази менше клітковини від добової норми. А вона покращує виведення токсичних речовин з організму і в комбінації з білком, надає відчуття ситості.

Бобові – джерело вітамінів та мінералів. Наприклад, деякі бобові, такі як сочевиця, мають високий вміст фолієвої кислоти, яка приймає участь у процесі кровотворення, та необхідна для нервової системи.

Але слід пам'ятати, що бобові містять фітати - речовини, що заважають засвоєнню мінеральних елементів, зокрема заліза, цинку, кальцію, магнію, фосфору та погіршують перетравлення білка. І що важливо, не тільки власного. Тому треба їх замочувати перед приготуванням у воді з додаванням соку лимона. Кислота руйнує частину фітатів і зменшує їх негативний вплив.

Треба замочувати перед приготуванням у воді з додаванням соку лимона

Поєднання бобових з цільнозерновими крупами стане повноцінним джерелом всіх незамінних амінокислот.

Сочевицю, боби та маш можна зварити й подавати як доповнення до будь-якої страви. Їх можна додавати в салат, готувати супи й запікати з овочами. Ці продукти за складом можуть стати альтернативним замінником м'яса в щоденному меню.

Якщо у вас є проблеми з травленням, вживайте бобові невеликими порціями, правильно приготовані. Головне, знайдіть ті, які вам підходять, з врахуванням їх переносимості. Бобові повинні входити до вашого списку продуктів харчування.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі