Треба ліквідувати посаду президента, а не скорочувати Верховну Раду

Після скорочення кількості нардепів парламент буде легше контролювати. Це вигідно президенту, олігархам і партіям

Ідея про зменшення нардепів до 300 - найчистіший популізм.

Іде каналізація негативу до влади в сторону Верховної Ради. Парламент на це не заслуговує. Він і є та інституція, яка набагато ближче до людей, не готова робити щось проти інтересів виборців.

Народні депутати все-таки зустрічаються з громадянами, значно більше з ними спілкуються, аніж президент Зеленський, який перебуває у такому собі вакуумі. Доцільно було б ліквідувати інституцію президента - замість того, щоб скорочувати депутатів.

Треба розуміти, що народні депутати – це люди, які здебільшого потрапили у парламент завдяки олігархам, завдяки керівництву політичних партій. Через концентрацію впливу на парламент і зменшення депутатів легше його контролювати.

Це вигідно президенту, олігархам, керівництву партій, котрі дружать з олігархами. Бар'єр потрапляння у Верховну Раду тоді сильно підвищиться, а демократія з меншою імовірністю спрацює.

Бар'єр потрапляння у Верховну Раду сильно підвищиться, а демократія з меншою імовірністю спрацює

Якщо врахувати європейські показники, то не бачу причин, чому не залишити нинішній склад парламенту. Можна було б скоротити Раду, врахувавши, як зменшилося населення. Це була б нормальна ідея. Але при цьому треба б взагалі скоротити посаду президента.

Глава держави у нас завжди є очільником всієї корупції, узурпатором, порушником Конституції №1 і взагалі безконтрольною особою. Відповідальності у нього нуль, видатки на нього – мільярди гривень.

При всіх тих злочинах, які попередні президенти вчиняли, ніхто не поніс відповідальності. Крім Януковича, який втік, і це сталося випадково.

Але приводом ставити питання про ліквідацію посади президента може бути добровільна відставка Зеленського або перевибори глави держави. За нинішньої системи влади ми не побачимо жодних радикальних конституційних змін.

Моменти для змін Зеленський давно пропустив.

Ігор Луценко, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"