Давайте вже після свят з вірусом боротися. Бо п'янки-гулянки – святе

Україна запізнилася з локдауном

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила за посилення карантинних заходів на новорічно-різдвяний період.

Україна: "Давайте вже після свят".

Тобто в Німеччині розуміють, які небезпечні масштабні святкування в період епідемії. В Україні розуміють, що людям не сподобається, якщо їх на Різдво змусять сидіти вдома. Вони будуть незадоволені і рейтинг впаде. Ось вам і вся різниця.

Церкви, домашні застілля - це зони підвищеного ризику. Найбільшого ризику поширення вірусу. І ось в Україні вирішують, що треба всім встигнути сходити до церкви. Треба всім зібратися великими сім'ями, з'їхавшись іноді не тільки з різних районів міста, але навіть з різних міст. А потім вже починати боротися з вірусом. Типовий український компроміс. Тепер компроміс з коронавірусом.

Ключове питання - скільки це буде коштувати? У життях людей. Скільки людей помре заради того, що б рейтинг президента не впав? Скільки людських життів коштує 1% рейтингу президента? 100 осіб? 200 осіб?

Скільки людей помре заради того, що б рейтинг президента не впав?

Адже не зібралися експерти-імунологи. І не вирішили, що треба після 8-го січня робити локдаун. Ні, зібралися інші люди. Які знають толк в новорічний ялинках. І застіллях. І вирішили. Професійно і компетентно вирішили.

Україна запізнилася з локдауном. Тому що немає грошей. Грошей немає через дії влади, які призвели до заморожування співпраці з МВФ. І тому у нас не було локдауну в листопаді. І люди вмирали. Просто тому, що комусь не подобається НАБУ. Просто тому, що комусь не подобається заповнювати електронні декларації. У підсумку українська влада атакувала антикорупційну інфраструктуру і зруйнувала співпрацю з МВФ. У підсумку в бюджеті дірка.

Україна затягувала з локдауном в грудні. Тут і грошей немає. Поки що. І для економіки гіршим варіантом було б закриття в останній тиждень грудня. Це тиждень активних покупок. І це можна пояснити. Принаймні виправданням тут було "нанести якомога менший збиток економіці".

Але те, що локдауну не буде у перший тиждень січня, а вірус у цей момент буде прискорено поширюватися, не має ніяких економічних обґрунтувань. Навпаки, перші 10 днів січня - це період найменшої ділової активності в країні. Саме в цей момент збиток для економіки був би найменший.

Але у нас свята. Традиції. Святе. Життя людей не святе, а п'янки-гулянки - святе. Ніяк не можна один рік пропустити.

Чим довше ви затягуєте з локдауном, тим на довше вам його потім треба вводити

Як чітко говорять німці, чим довше ви затягуєте з локдауном, тим на довше вам його потім треба вводити.

Таким чином, в результаті традиційних п'янок, які ніяк не можна заборонити, економіку доведеться довше тримати закритою. І тепер "після свят" буде коштувати не тільки великих життів людей, а й чийогось бізнесу. Для якого тиждень інший локдауну може бути критичним.

Пріоритети зрозумілі. Це німці нехай вчаться і працюють. А у нас "після свят". Для нас пріоритет інший. Рейтинг.

А давайте вже після свят. І реформи. І з вірусом боротися. І корупціонерів звільняти. Все потім. А поки у нас "йолки". Святе.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі