Лицемірно і підло запитувати у більшості про легалізацію медичного канабісу

Хочеш знищити демократію – дай харизматичному політику інструмент прямих референдумів

У президента Зеленського в опитуванні є лише одне запитання, яке має сенс. Але саме це запитання задавати на референдумі, на опитуванні, не можна. Це злочинно. І лицемірно.

Фактично, президент хоче запитати у людей, чи згодні вони на те, щоб частина їхніх співвітчизників і далі страждали від болю і їм відмовляли в допомозі, яку легко надати. Але біда в тому, що таких людей, які страждають і не можуть отримати допомогу в Україні, меншість. І більшість легко може їм заборонити отримати допомогу. Просто тому, що більшість може не розуміти за що вона голосує. І тому це не питання для референдуму. Це питання для осіб, котрі приймають рішення. Розібратися і допомогти людям.

Що повинен зробити президент, який контролює парламент і Кабмін? Просто зроби це. Просто легалізувати медичний канабіс.

А референдум... Це підло. Це такий собі варіант "Нові Санжари", тільки в масштабі всієї країни. Коли знавіснілий натовп, що втратив людську подобу, атакує ні в чому не винних людей, перетворюючись на середньовіччя. Цікаво, якби президент виніс на референдум запитання "чи треба спалювати відьом". Або "чи треба вішати всіх політиків без розбору", то який результат він би отримав? Або вирішив запитати на референдумі, чи можна заборонити жителям Києва продавати свої квартири. А що? Хочуть же винести на референдум питання, чи можна людям розпоряджатися своєю приватною власністю, своєю землею. Так чому не запитати про квартири? І, головне, як і у випадку з медичним канабісом, більшість завжди буде проти меншості. Байдужа темна більшість, якій плювати. Яку це не стосується.

І так, хтось з цієї більшості може потім захворіти на рак і зрозуміти, що йому потрібно вгамувати біль. І зрозуміє, що йому потрібен медичний канабіс. Але буде пізно. Скільки людей зараз потребує медичного канабісу? Це точно сотні тисяч. Є оцінка, що майже 2 мільйони, але вона лякає і давайте вважати її завищеною. Але навіть якщо це 500 тисяч людей, то це величезна цифра. Це величезний біль.

Ідеться про легалізацію таблеток і крапель, а не про легалізацію косяків

І так, йдеться не про легалізацію наркотиків. Як думає більшість. Йдеться про не наркотичні речовини. І медичний канабіс дозволений в більшості країн ЄС, в США, Австралії, Канаді. У Росії, звичайно, заборонений. І в Китаї. У медичного канабісу занадто низька частка того самого наркотику, в пошуках якого люди закручують косяки. Ідеться про легалізацію таблеток і крапель, а не про легалізацію косяків.

Заборона легалізувати медичний канабіс - це черговий напад лицемірства суспільства. І лицемірства політиків, які розуміють різницю між наркотиком і ліками. А вони не можуть не розуміти, якщо хоч раз попросили надати їм інформаційну довідку. І як будь-яке суспільне лицемірство, це коштує дуже дорого. Для економіки країни. Так, медичний канабіс - це ще й економіка. Як і звичайна "травичка", до речі, але це вже до фільму "Джентельмени".

Технічна конопля стрімко зростає в ціні. Це величезний ринок, ємність якого оцінюється в $344 млрд на рік

Технічна конопля, яку можна було б вирощувати в Україні (ми ж аграрна наддержава, ми ж пам'ятаємо про це) - стрімко зростає в ціні. За останні роки майже втричі. Це величезний ринок, ємність якого оцінюється в 250 млн осіб або $344 млрд на рік. Навіть якщо під цю перспективну культуру віддати 3% агроземель України (1 млн га), то потенційно це може приносити до $5 млрд експортної виручки на рік. Але як і в більшості випадків, Україна сама позбавляє себе можливостей. І закриває очі замість того, щоб відкривати можливості. У нас в Україні дуже мало конкурентних переваг. Ну хіба що ми згадаємо, що гарно співаємо. І єдина можливість для нас - це зробити найбільш ліберальний ринок в Європі. Щоб люди бачили в Україні країну, де їм не стануть заважати. Де відкриті можливості. Де легко. Тільки в цьому випадку прийдуть інвестиції. Адже інакше ми завжди програватимемо сусідам. У нас немає нічого такого, чого б не було у них. Але ми додаємо свої стереотипи і своє лицемірство до відсутності верховенства права та дивуємося, чому ми живемо так бідно.

Більшість програє. А меншість страждає. Сотні тисяч людей страждають. Не тільки від бідності. Від болю.

Це питання ілюструє, як працює "пряме народовладдя". По-венесуельськи. І до чого воно призводить. Референдуми - це руйнування інститутів. Інститутів, на яких має ґрунтуватися демократія. І хочеш знищити демократію - дай харизматичному політику інструмент прямих референдумів. І він отримає абсолютну владу. І знищить економіку. І країну.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Брайан Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council
Іван Сидор Священник, секретар-референт Київської єпархії ПЦУ