Зеленський хотів зіграти по-старому, але не пішло

Зал перестав аплодувати

Здається, опитування, про яке заявив президент Зеленський, покликане не підтягнути рейтинг "Слуги народу". А навпаки - усунутися президенту від рейтингу партії. Продемонструвавши – ось партійний проєкт, а ось президент. Показати, що інтерес до президента у рази вищий, ніж не тільки до "СН", але і загалом до інших партій. Що президент є політичним лідером.

По-друге, Зеленський хоче повернутися у режим тих виборчих кампаній, коли він міг тримати аудиторію і віртуозно нею управляти. Згадаємо другий тур президентських виборів і фішку – стадіон.

Аналогічна історія з "вийди, розбійник" перед парламентськими виборами. Коли вся країна обговорювала, як Зеленський виганяв чиновника.

Зараз Зеленський теж намагався перевернути передвиборчий стіл, на якому лежали політичні розклади. І зіграти по-своєму, по-старому. Але не пішло. Після другого оголошеного запитання сьогодні вже злили п'ять. Влада зрозуміла, що не можуть тримати аудиторію.

Вчора вони спіткнулися, зал перестав аплодувати. Зеленський, як актор, зрозумів, і всі номера зразу викинули на обговорення.

Перше запитання було невдалим. Зеленський не покарав жодного корупціонера. На запитання: як ви хочете, щоб карали – довічним чи ні, люди б задали зустрічне: а кого ти взагалі покарав? Ти прийшов на бажанні навести справедливість, але цього не зробив. Що завершиться епоха бідності. Не борешся з олігархами.

Кампанія "Слуги народу" – провальна

Тому люди реагують апатією. Їм вже не цікаво, що говорить Зеленський. Технологія, коли піднімаються ставки очікувань, вже не працює.

Кампанія "Слуги народу" – провальна. У президента хочуть показати: негативний результат - це не про нас. Але з 5 мільйонів анкет, які вони запропонують, може бути використано не більше 20-ти. До Зеленського виникла велика кількість запитань, які його Офіс, народні депутати не змогли прокомунікувати. Опитування взагалі може бути муляжем.

Бажання Зеленського відмежуватися від ймовірного негативного результату, може цей негативний результат тільки збільшити. Що тільки посилить політичну кризу, яка є.

Щодо кулуарного, то видно конфлікт Зеленського з Коломойським. Той не буде давати свої "штики" у парламенті голосувати за бюджет. Інший олігарх намагається Зеленському ці "штики" знайти. Саме через те, що "штиків" ще немає, нашвидкоруч перелаштувати 20 жовтня на щорічний виступ президента. А ухвалити бюджет не можуть.

Банкова засіла в рутину. В якій не вирішують питання, а почали поїдати один одного.

Микола Давидюк, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"