Навіщо калій потрібен організму

Рекомендовано споживати дорослим не менше 3 грам на день

Наш раціон на 2/3 повинен складатися з рослинної їжі. На це є багато причин і одна з них – рослини. Вони є головним постачальником у наш організм калію – універсального регулятора обміну речовин.

Навіщо калій потрібен організму?

Він знаходиться переважно всередині кожної клітини, тому його називають внутрішньоклітинним елементом. Без нього не відбувається передача нервових сигналів у серці, мозку і периферичних тканинах. Калій підтримує в нормі артеріальний тиск. Впливає на роботу серцевого м'яза, нирок. Крім того, регулює водний баланс, впливає на роботу ендокринної системи, зміцнює судини та серце.

Калій допомагає організму перетворювати глюкозу в глікоген, який накопичуючись у клітинах печінки та м'язах служить джерелом енергії для цих клітин. Цей макроелемент бере участь в синтезі білка, ферментів і гормонів. Разом з натрієм, кальцієм, фосфором і магнієм забезпечує сталість внутрішнього середовища, підтримує кислотно–лужну рівновагу.

Всі знають, що підвищене споживання натрію у вигляді кухонної солі погано позначається на здоров'ї, а саме сприяє затримці рідини в організмі, появі набряків, підвищує артеріального тиску. Однак не всі знають, що протилежною дією володіє калій.

Доведено, що збільшення споживання калію знижує тиск у гіпертоніків.

Збільшення споживання калію знижує тиск у гіпертоніків

Нестача калію призводить до погіршення роботи нирок і серця, нервового виснаження і депресії, м'язової слабкості, сухості шкіри й ламкості волосся, зниження імунітету та репродуктивних порушень.

Кращий спосіб заповнити його дефіцит - налагодити харчування, додаючи в свій раціон продукти, які вважаються рекордсменами за вмістом калію.

Хорошим джерелом калію вважається картопля. Однак не слід одним продуктом розв'язувати питання надходження його в організм. Тільки різноманітність в їжі, використання різних продуктів здатні задовольнити потребу в калії, та й не тільки в ньому.

Цей мінерал знаходиться практично у всіх продуктах тваринного і рослинного походження. Але особливо його багато в свіжих овочах, фруктах, злакових, бобових, горіхах, насінні – в рослинній їжі.

Особливо багато калію в свіжих овочах, фруктах, злакових, бобових, горіхах, насінні – в рослинній їжі

Що потрібно пам'ятати:

- У нашому раціоні обов'язково повинні бути сирі овочі та фрукти.

- Калій "виходить" у воду при відварюванні. Тому страви, де використовується овочевий бульйон, є хорошим джерелом цього елемента. Кращий спосіб збереження калію у продуктах, що піддаються термічній обробці - робити їх на пару або запікати.

- Надлишок кави, цукру в харчуванні, вживання алкоголю погіршують засвоєння калію з їжі. А сечогінні засоби, наприклад, чаї для схуднення, підсилюють виведення калію нирками.

Рекомендовано споживати дорослим не менше 3-3,5 грама калію в день. Багато хто не має такої кількості калію у своєму раціоні й навіть не замислюються, що його дефіцит позначиться на здоров'ї.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода