Найближчим часом можна констатувати загибель Укроборонпрому

Оборонно-промисловий комплекс не цікавий керівництву країни

На сьогоднішні відомо, що 1-й квартал 2020-го концерн Укроборонпром офіційно закінчив зі збитками в 681 мільйон гривень. При цьому заборгованість по зарплаті становила 481 мільйон.

А всього рік тому, у 1-му кварталі 2019-го було навпаки - прибуток в 645 мільйонів. Заборгованість по зарплаті тоді була 413 мільйонів.

Крім того можна вже констатувати, що закупівлі стратегічних видів озброєнь, зокрема ракет "Вільха" і "Нептун", не здійснені. Так само зірвані закупівлі боєприпасів - жодного контракту. Під них були держгарантії, але фактичних закупівель немає.

Все це говорить про два моменти.

Це не відосіки, не перерізання стрічок і не гроші на дороги з фонду на боротьбу з коронавірусом, які можна розпиляти без тендерів на Прозорро

1. Застарілий в адмініструванні Укроборонпром, який раніше приносив прибуток, сьогодні приносить збитки і системно розвалюється. Зацікавлені в цьому не тільки наші вороги і конкуренти за межами України, але і ті, хто хоче в результаті розвалу галузі підім'яти під себе окремі виробництва або приховати багаторічні розкрадання.

2. Оборонно-промисловий комплекс України не цікавий керівництву держави. Не цікавий, незважаючи на потенційні можливості наповнювати бюджет і не дивлячись на війну з Росією, яка триває. Це не відосіки, не перерізання стрічок і не гроші на дороги з фонду на боротьбу з коронавірусом, які можна розпиляти без тендерів на Прозорро.

Якщо найближчим часом не почати системно займатися цією проблемою за допомогою корпоративного управління, системного аналізу, повного перезавантаження проєктних і виробничих структур, то вже найближчим часом можна буде констатувати загибель української конкурентноздатної галузі. І щось мені підказує, що на місце, яке звільниться на міжнародному ринку, прийдуть російський ВПК і наші ділки. Вони віджавши виробництво за копійки, зможуть виробляти і продавати ту саму продукцію, що зараз виробляє Укроборонпром. Тільки гроші вже йтимуть не в бюджет держави.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода