Найближчим часом можна констатувати загибель Укроборонпрому

Оборонно-промисловий комплекс не цікавий керівництву країни

На сьогоднішні відомо, що 1-й квартал 2020-го концерн Укроборонпром офіційно закінчив зі збитками в 681 мільйон гривень. При цьому заборгованість по зарплаті становила 481 мільйон.

А всього рік тому, у 1-му кварталі 2019-го було навпаки - прибуток в 645 мільйонів. Заборгованість по зарплаті тоді була 413 мільйонів.

Крім того можна вже констатувати, що закупівлі стратегічних видів озброєнь, зокрема ракет "Вільха" і "Нептун", не здійснені. Так само зірвані закупівлі боєприпасів - жодного контракту. Під них були держгарантії, але фактичних закупівель немає.

Все це говорить про два моменти.

Це не відосіки, не перерізання стрічок і не гроші на дороги з фонду на боротьбу з коронавірусом, які можна розпиляти без тендерів на Прозорро

1. Застарілий в адмініструванні Укроборонпром, який раніше приносив прибуток, сьогодні приносить збитки і системно розвалюється. Зацікавлені в цьому не тільки наші вороги і конкуренти за межами України, але і ті, хто хоче в результаті розвалу галузі підім'яти під себе окремі виробництва або приховати багаторічні розкрадання.

2. Оборонно-промисловий комплекс України не цікавий керівництву держави. Не цікавий, незважаючи на потенційні можливості наповнювати бюджет і не дивлячись на війну з Росією, яка триває. Це не відосіки, не перерізання стрічок і не гроші на дороги з фонду на боротьбу з коронавірусом, які можна розпиляти без тендерів на Прозорро.

Якщо найближчим часом не почати системно займатися цією проблемою за допомогою корпоративного управління, системного аналізу, повного перезавантаження проєктних і виробничих структур, то вже найближчим часом можна буде констатувати загибель української конкурентноздатної галузі. І щось мені підказує, що на місце, яке звільниться на міжнародному ринку, прийдуть російський ВПК і наші ділки. Вони віджавши виробництво за копійки, зможуть виробляти і продавати ту саму продукцію, що зараз виробляє Укроборонпром. Тільки гроші вже йтимуть не в бюджет держави.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Брайан Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council
Іван Сидор Священник, секретар-референт Київської єпархії ПЦУ