Система відеоповторів не покращила роботу українських арбітрів

Введення п'яти замін – на догоду багатим топклубам

З цього року в Україні ввели систему відеоасистент рефері (VAR). Не можу сказати, що вона сприяє об'єктивному арбітражу. Просто під час матчів стало більше пауз.

Зрозуміло, останнє слово у суперечливих моментах – за головним суддею. Аналогічні епізоди в різних матчах тлумачаться по-різному. Можливо, тому, що немає чітких вказівок щодо них з боку суддівського комітету УЄФА. Людський фактор нікуди не подівся. Ми бачимо, що поки наші судді все-таки більше залишаються на стороні фаворитів. Хоча у провідних чемпіонатах картина протилежна. У АПЛ, Ла Лізі, Бундеслізі до провідних команд подвійна увага. Хіба що ситуація в серії "А" не така. Недарма у нас працює саме італійський куратор.

Для кожного нововведення потрібен час. Поки VAR є багато в чому новим не тільки для суддів, але і футболістів. Наші гравці звикли діяти у силовому стилі, який звичному для України, а тут всі їхні дії на видноті. Після карантину не всі футболісти готові на 100 відсотків, тому порушень більше. Плюс арбітр тепер фактично не має права на помилку, бо може передивлятися всі суперечливі моменти.

Наші гравці звикли діяти у силовому стилі, який звичний для України, а тут всі їхні дії на видноті

Можливо, з часом прийдуть до того, що команди, як у тенісі, будуть обирати моменти, які потрібно буде дивитися на відеоповторі, якщо у них є сумніви у правильності суддівського рішення.

Інше нововведення – п'ять замін на час догравання сезону. Їх треба використати в три заходи. Це правильно. Але в такому разі перевагу отримують команди, які мають довшу лаву запасних. Це зручно для багатих топ клубів. Напротивагу - аутсайдерам буде важче, бо у них немає такої кількості якісних гравців. Фактор свіжості може стати вирішальним для виявлення переможця.

Олег Федорчук, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст
Андреас Умланд Cтарший експерт Українського інституту майбутнього