Путін ставить на Трампа і втягує Зеленського в скандал

Чи виграє Джо Байден?

Якось не дуже багато переполоху викликав другий підхід Андрія Деркача і Костянтина Кулика до штанги під назвою "Порошенко – "Бурісма" – Байден".

Люди, втомлені вірусом, спекою і своїми проблемами, в основному забили на цю новину.

Але скандал наявний і точно матиме продовження. Так само як точно і те, що він закінчиться після виборів президента США.

Фігурант скандалу Петро Порошенко взагалі відкидає саму можливість проведення таких перемовин з Байденом.

На користь того, що перемовини були, свідчить лише те, що наявний аудіоряд дуже слабенький з точки зору "пошуку зради". Якби голоси імітував якийсь умовний Максим Галкін, то ми б почули в інструкціях від "Байдена" "Порошенку" як розпинати хлопчиків в трусиках і куди точно нести гроші. А "Порошенко" відповідав би "яволь, гер коменданте".

Тобто це або нарізка з найбільш "жирними" і змонтованими кусками, або таки ФСБ Росії почало працювати більш віртуозно. І значить основна потрібна аудиторія – не народ. Вірніше – не український народ.

Основна мішень у скандалі не Порошенко, а Байден

Ясно одне – основна мішень у скандалі не Порошенко, а Байден.

Але, не все так просто і у кожного фігуранта свої цілі.

Деркач явно вв'язався у велику гру на боці республіканців. У разі перемоги Трампа він може стати істотним вигодонабувачем. І іміджево, і за впливом.

Але ж Деркач – випускник школи КГБ 1993-го року, коли Україна вже була незалежною. А активна розконсервація "старого" і впливового агента – очікуваний метод у великій грі.

Костянтин Кулик – за яким стирчать з усієї сили вуха (чи борода) Ігоря Валерійовича Коломойського відробляє своє майбутнє призначення десь в Офіс генпрокурора на дуже впливову посаду, де можна буде кошмарити ненависних Коломойському людей.

Інтерес Коломойського зараз очевидний: чим гірше для України – тим краще. Ідеальний варіант: втрата керованості і дефолт.

Інтерес Коломойського зараз очевидний: чим гірше для України – тим краще. Ідеальний варіант: втрата керованості і дефолт

Очевидно, що інтереси Ігоря Валерійовича та Володимира Володимировича співпадають. Ситуативно. Воно ж звичайно, здається що це союз галантерейника і кардинала. Але є як є.

Тут, як завжди, коли збираються Кулик і Деркач, знаходиться третій – депутат-втікач Онищенко. Який (я помітив) завжди з'являється в якихось інтерв'ю водночас з Деркачем. Що ж – закон жанру.

Це потрібно для підсилення інформаційної кампанії і у політтехнологів зветься – інформаційна хвиля.

Для чого все це?

Ну, для Коломойського ясно. Щоб усе сипалося. Плюс кніксен в бік Порошенка.

Для Кремля – показати керованість і несуб'єктність України самим її громадянам. Бонусом – удар по залишкам іміджу Порошенка. Щоб нам стало бридко. І ми розвірені не стали б вписуватися за цю країну у час великого шухеру, який нам готує Путін.

Ще втягти в скандал якнайбільше політичних сил в Україні. Бажано самого Зеленського. В обмін на обіцянки чи просто в темну.

Але головне – вистрибнути з українського рівня на американський. Якщо в перший голосний скандал у Штатах Зеленський замазав Трампа, то конче потрібно, щоб тепер він вимазав Байдена.

По Трампу бахнуло і Зеленським, і коронавірусом. По Байдену має бахнути цим скандалом

Це може дещо вирівняти ситуацію у час втрати Трампом своїх позицій. По Трампу бахнуло і Зеленським, і коронавірусом. По Байдену має бахнути цим скандалом.

Саме тому, думаю, в плівках немає розіпнених хлопчиків чи якоїсь явної нісенітниці. А так, трошки фактів і багато припущень рівня "як ми вже говорили".

Саму пресконференцію Деркача з Куликом ледь змусив себе додивитися. Як актори вони поводилися вимушено і скучно. Навіть Володимир Олександрович Зеленський має вигукнути "не вірю" і не вв'язуватися не в свою гру. Не клювати на наживку Путіна.

Усі документи, які там представлені (крім плівок) можна зробити у мене в скромному офісі.

А найцікавішим у самій інформаційній акції є те, що тепер у фігуранти справи підключили експрокурора Рябошапку, на якого тепер навалили усіх дохлих котів. Що це він розвалив справу. А задум був взяти Злочевського на ще більшому хабарі. Не у 6 мільйонів, як недавно, а у п'ятдесят.

Адже, за логікою Деркача, соросята топлять за Байдена. Плюс їм дали заробити. От вони всю справу і спустили на тормозах.

Резюме: люди в Україні наскільки розувірилися у владі, що хто вірив у Порошенка – віритимуть далі, хто ненавидів – утвердяться у своєму. Хто вірить у змову Сороса проти України – киватимуть далі. Хто знає, який виш закінчив Деркач і кому служить Кулик – ще більше впевняться, що ФСБ і вуха Коломойського всюди.

Так що для України нічого не зміниться.

Якщо Зеленського не втягнуть у скандал. Бо тоді багато чого зміниться і для Трампа, і Байдена, і нас.

Хай краще Зеленський пересидить до осені в Омані. Так спокійніше.

Так, а вибори виграє старина Байден.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода