ДБР цькує українців за політичні уподобання. Далі будуть розстріли?

Так починаються диктатури

Друзі, хто з вас бачив це шедевральне відео від ДБР щодо викликів на допит Петра Порошенко? Багато хто звернув увагу на вкраплення нарізок із новинних випусків різних українських телеканалів, кадрів з виступу "Кварталу 95", де актор Степан Казанін каже: "Чхати хотів Петро Порошенко". Такий собі гумор.

Уваги, на мій погляд, заслуговують не спроби розбавити офіційний ролик кварталівським тролінгом, а форма подачі інформації. Тривожна музика, мерехтіння кадрів - все це задля створення певного медіаефекту. Це пропаганда, друзі. Причому, авторства державної інституції.

Другий важливий момент - зміст послання. Про що ж масам навіюють агітмитці у погонах? Про те, що вимога до слідчих виконувати закон, проводити обшуки виключно за ордером суду - це тиск на слідство. Для наглядності нам цитують Конституцію, візуалізуючи правові догмати шматками з виступів політиків. Тобто ДБР хоче сказати, що свобода слова парламентаря у нас тепер трактується як втручання у слідство?

Третє, і головне - це відсилка до "порохоботів", під прикриттям яких Порошенко уникає відповідальності. Стоп! Це що таке? Цькування певної групи громадян за їхні політичні уподобання? Маргіналізація вже не політичних опонентів, а їх виборців, яку здійснює державний орган влади? Ульо! Дєятєлі! А ви в курсі, що це порушення фундаментальних основ демократичної держави?

Цей орган має бути розформований, поки він не перетворився на НКВС

Для візуалізації зловредних "порохоботів" використані кадри з акцій протесту. Мовляв, он вони посібники злочинних політиків. Це заборона на мирні зібрання? Це ж навіть не в ефірі прокурор ляпнув. Це розміщено на офіційному сайті, а значить є офіційною позицією відомства. Що стане наступним кроком? Розстріли? Посадки за прогулянки втрьох? Після такого цей орган має бути розформований, поки він не перетворився на НКВС.

Останній раз, коли в дискурсі державних інституцій звучали звинувачення проти прихильників тих чи інших політиків - це сталінські часи. Що далі? Розстріли "троцкістів і бухаринців"? Друзі, передивіться цей ролік. Відчуйте. Вглядіться. Це заява про наміри. Так починаються диктатури.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода