Населення Росії офіційно поділять на народи першого і другого сорту

Відцентрові тенденції будуть наростати

Поправки до конституції РФ - це не тільки мухлювання з обнуленням, а й утвердження ідеології етнонаціоналізму як державної. Тепер офіційно населення Росії поділять на народи першого ("державотворчий") і другого (всі інші) сорту. Всіх неросіян переводять у принизливий статус молодших братів великого "державотворчого" російського народу.

Ця ситуація - частина багаторічного наступу на права, мову і культуру національних республік. Не так давно вчений Альберт Разін спалив себе на знак протесту проти фактичного знищення удмуртської мови. У більшості інших національних республіках простежується така сама політика. Національні мови витісняють з освіти, ділового і громадського життя. Русифікація йде повним ходом.

І ось тепер неросіян у Росії чекає чергове національне приниження. Їх офіційно переводять в статус "індіанців у резерваціях", що належать до якихось "другорядних" народів при державотворчому "великому братові".

Голосування за поправки в національних республіках може пройти не так, як розраховують в Кремлі. Владі доведеться йти на звичні масові фальсифікації і скандали.

Результатом цього національного приниження неминуче стане посилення у республіках прагнення до незалежності, в тому числі і серед частини місцевої бюрократії. Відцентрові тенденції в Росії будуть наростати.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода