Путін перетворює конституцію РФ на збірку "садистських віршиків"

Зміст поправок безглуздий і смішний, а наслідки будуть сумні і огидні

У 1970 роках серед підлітків були популярними віршики, які зазвичай починалися з рядків: "маленький мальчик нашел пулемет...", або "девочка в поле лимонку нашла ...". Цей жанр гумористичного фольклору отримав назву "садистських віршиків" і деякі дослідники розглядають його як елемент контркультури або навіть як різновид протестної літератури.

Путінські поправки до Конституції РФ, хоча і не представлені у віршованій формі, по суті, є саме "садистськими віршиками", оскільки їх зміст безглуздий і смішний, а наслідки сумні і огидні. Повністю остаточний текст поправок поки не оприлюднили, але деякі формулювання вже оголосили і вони повністю відповідають духу і стилістиці "садистських віршиків". Перерахую головні.

1. "Діти є найважливішим надбанням Російської Федерації".

Якщо у вас є дитина, а з вами трапилася така неприємність, що ви живете в Росії, то ця дитина не ваша, а "надбання Російської Федерації"

Тобто якщо у вас є дитина, а з вами трапилася така неприємність, що ви живете в Росії, то ця дитина не ваша, а "надбання Російської Федерації". Тут насамперед згадую симпатичного героя Чуковського з його привабливою пропозицією: "Віддавайте мені, звірі, діточок своїх. Я їх схрумаю сьогодні за вечерею". Наступна реакція-спогад: "Ба! та це ж першоджерело!". Ідею усуспільнення дітей одним з перших висунув Платон у своїй концепції казарменого соціалізму, яку описав у "Державі": "Всіх, кому в місті більше десяти років, вони відішлють в село, а інших дітей, захистивши їх від впливу сучасних звичаїв, які властиві батькам, виховають на свій лад".

Ці ідеї були повністю втілені в життя в державі "червоних кхмерів", де дітей відбирали у батьків і відправляли до концтаборів.

Отже, основні віхи цієї ідеї:

360 рік до н.е. - "Держава" Платона;

1921 рік - "Тарганисько" Корнія Чуковського;

1975-1979 - реалізація ідеї в державі "червоних кхмерів" Пол Пота;

2020 рік - закріплення цієї ідеї в путінській Конституції.

Розумію, що тут багато пропущено, але важливо головне - за 2380 років, що минули з моменту виникнення ідеї до її юридичного оформлення, відбулися радикальні зміни в інтелектуальному і моральному рівні її адептів: від Платона до Путіна. Антропологічна катастрофа.

2. "Шлюб - це союз чоловіка і жінки".

Пропоную пропустити всі вкрай важливі роздуми про те, як саме в РАЦСах Росії будуть визначати відповідність наречених даному фундаментальному положенню Основного Закону країни, щоб не допустити підриву підвалин і розриву скреп.

Безсумнівно, тут потрібен федеральний закон, який передбачає або полегшену форму перевірки статі у вигляді публічного медичного огляду майбутнього подружжя, який проведе досвідчений фахівець в присутності свідків до обміну обручками, або все-таки потрібен допит на детекторі брехні. З підготовкою такого закону цілком впораються Толстой з Мілоновим, так що не будемо плутатися під ногами професіоналів.

Одностатеві шлюби дозволені в 29 країнах світу, де проживає понад мільярд людей. За дивним збігом це той самий мільярд, який прийнято називати "золотим"

Набагато цікавіше інше, а саме: в яку частину людства поміщає Росію дане конституційне положення. Сьогодні одностатеві шлюби дозволені в 29 країнах світу, де проживає понад мільярд людей. За дивним збігом це той самий мільярд, який прийнято називати "золотим". Ось перелік країн, в яких дозволені одностатеві шлюби: США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Нідерланди, Велика Британія, Німеччина, Франція, Норвегія, Швеція, Данія, Фінляндія, Ірландія, Ісландія, Люксембург, Австрія, Португалія, Бельгія, Іспанія, Мальта, Тайвань, ПАР, Аргентина, Мексика, Уругвай , Бразилія, Еквадор, Коста-Ріка, Колумбія.

Оскільки "золотий мільярд" - це публіцистична метафора, то офіційний перелік країн, які в нього входять, відсутній. Але дивлячись на список з 29 країн, де дозволені одностатеві шлюби, і зіставивши його з рівнем і якістю життя в цих країнах, нескладно переконатися в тому, що тут якщо і не повний збіг із "золотим мільярдом", то яскраво виражена кореляція.

Тепер подивимося список країн, де запроваджено конституційну заборону на одностатеві шлюби: Південний Судан, Буркіна-Фасо, Конго (Заїр), Бурунді, Кенія, Руанда, Уганда, Гондурас, Парагвай. З європейських країн це, перш за все, держави пострадянського простору: Білорусь, Молдова, а також країни, що входили в сферу впливу СРСР, такі як, наприклад, Польща і Болгарія.

Тобто, вибираючи між США, Великою Британією і Швецією з одного боку, і Південним Суданом, Руандою і Гондурасом з іншого, Путін рішуче вибрав для Росії другий напрямок, в сторону Південного Судану, Руанди і Гондурасу.

Вибираючи між США, Великою Британією і Швецією з одного боку, і Південним Суданом, Руандою і Гондурасом з іншого, Путін рішуче вибрав для Росії другий напрямок

3. "Державною мовою Російської Федерації на всій її території є російська мова як мова державотворчого народу".

Сонце зійшло над скорботними оселями російських націоналістів, які багато років страждають від відсутності в Конституції згадки про російський народ. Здійснилося. Згадали. Хай не прямо, а опосередковано. Через мову. Але так чи інакше, ясно, хто тут головний. Державотворчий. А всі решта тепер будуть знати і розуміти своє місце.

Решта зрозуміли. Дехто з відведеним для них місцем не погодився. Одним з перших публічно заявив про свою незгоду муфтій Татарстану Каміль Самігуллін. "Я не бачу позитивних перспектив у відображенні в Конституції поняття "державотворчий народ" від імені однієї єдиної нації", - повідомив муфтій через прес-службу Духовного управління мусульман Татарстану. Самігуллін попередив про "непоправні наслідки" поправки. Він нагадав, що "разом з російським на сучасній території Росії живуть і багато інших корінні народи" і всі вони "внесли вклад в освіту цієї держави".

"Державотворчих", у кращому випадку, виганятимуть з будинків і з національних республік, як це було після розпаду СРСР в тому ж Таджикистані

У цій цілком безглуздій поправці є, як мінімум, два наслідки: близький і віддалений. Характер ближнього наслідку можна проілюструвати на прикладі шкільного уроку, на якому діти вивчають Конституцію. "Який народ у нас утворює державу?" - запитує вчитель. - І тут петрики, миколки і марусі з наталками чітко розуміють, що вони тут головні, а ібрагіми, ісааки і лейли із сарами не менш чітко розуміють, що ця країна не для них, що в цій країні вони гості, причому, небажані.

А віддалені наслідки настануть, коли режим трохи ослабне. І тоді росіянам мало не покажеться в Татарстані, на всьому Північному Кавказі, в Якутії і в Туві. "Державотворчих", у кращому випадку, виганятимуть з будинків і з національних республік, як це було після розпаду СРСР в тому ж Таджикистані.

4. "Російська Федерація, об'єднана тисячолітньою історією, зберігаючи пам'ять предків, які передали нам ідеали і віру в Бога, а також спадкоємність розвитку російської держави, визнає державну єдність, що склалася історично".

Над цією поправкою, здається, вже всі посміялися, тому не стану повторюватися. Найкраще було б зробити мультик, або книжку коміксів, в яких усе відбувається, наприклад, на території сучасного Красноярського краю або Якутії тисячу років тому, і ось там люди пишуть листа крізь тисячоліття президенту РФ Путіну і передають йому свої ідеали, віру в своїх духів, а також заповідають зміцнювати суверенну демократію, свято зберігати непорушність кордонів Російської Федерації і вимагають включити в Конституцію державотворчий статус російського народу, про який вони поки не чули і ще не скоро почують.

Мультик, до речі, можна зробити багатосерійним, і одну серію присвятити тому, як наші предки на заняттях з наукового атеїзму передавали нам віру в Бога, а ще з цією метою підривали церкви, влаштовували там туалети, а священиків поголовно розстрілювали

Мультик, до речі, можна зробити багатосерійним, і одну серію присвятити тому, як наші предки на заняттях з наукового атеїзму передавали нам віру в Бога, а ще з цією метою підривали церкви, влаштовували там туалети, а священиків поголовно розстрілювали...

Там ще багато всяких цікавих поправок в дусі садистських віршиків. Аж 24 сторінки. Причому, народу їх повністю поки не показують. Мабуть, з жалості. А може, і не треба їх оприлюднити до голосування 22 квітня? Нехай сюрприз буде. А може і після прийняття поправок остаточний текст Конституції РФ зроблять секретним документом? А то народ прочитає і помре від сміху. Хто тоді буде для путінської банди нафту з газом добувати?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода