Під схему постачання скрапленого газу можна заховати хабар Трампа Зеленському

Відчувається робота агентури впливу та кремлівська режисура

Уряд погодив меморандум про постачання американського скрапленого газу в Україну. Ця новина мала би радувати.

Пригадую Вашингтон у лютому 2011-го, коли відбулось засідання Двосторонньої Робочої групи з питань енергетичної безпеки під егідою Хартії про стратегічне партнерство Україна-США. Там йшла мова про співробітництво саме у газовій сфері. Тема нетрадиційного газу та СПГ обговорювалась в контексті перспективи, яка тоді багатьом видавалась химерною. На відміну від диверсифікації постачань ядерного палива, яка вже була у практичній площині кооперації "Енергоатому" та "Вестінгаузу".

Нинішня кабмінівська новина про постачання 6-8 млрд куб. м газу на рік викликає чимало сумнівів. Дуже вже вона нагадує "сенсацію" жовтня 2019-го про 100 танкерів американського СПГ для України.

Знову йдеться про постачання скрапленого газу через Польщу, термінал в Свіноуйсце на Балтійському узбережжі. Нагадаю, що його максимальна потужність незабаром зросте до 7,5 млрд куб. м на рік замість нинішніх 5.

Максимальна потужність терміналу в Свіноуйсце незабаром зросте до 7,5 млрд куб. м на рік

Польща торік імпортувала через свій СПГ-термінал майже 3,5 млрд куб. м скрапленого газу. Отже, вільних потужностей на терміналі не так багато - 1,5 млрд кубів. Уявимо собі, що з розширенням потужностей їх стане більше, а польський імпорт СПГ залишиться на нинішньому рівні. Тоді мову можна вести максимум про 4 млрд куб. м, які можуть піти до України. Але не 6, і не 8! Стільки туди просто не влізе! А ймовірно потрібно саме стільки, бо інакше схема постачання газу в Україну не буде рентабельна. Чи консультувались "ініціатори" цієї схеми з польськими партнерами? Чи мають вони якісь гарантії наявності вільних потужностей в Свіноуйсце на тривалий період? Як будуть бронюватися ці потужності, скільки це коштуватиме?

А чи буде схема рентабельною з використанням підземних сховищ газу в Україні для подальших постачань в ЄС при таких обсягах, думаю, коментувати зайве.

Однак, вона може бути рентабельною, але тільки тоді, коли в ній буде задіяне державне підприємство, на яке спишуть збитки, коли поділять доходи ті, хто, як мовиться, "і в темі, і в долі". Добре, що у цьому документі не фігурує Нафтогаз. Зрозуміло, що в цю схему будуть втягувати підприємство підземного зберігання газу та Оператора газотранспортної системи України.

Чому зараз іде реінкарнація цієї сумнівної схеми імені двох американських пройдисвітів совково-одеського походження, які зараз спілкуються з Фемідою у США?

Незалежно від того буде постачання СПГ чи ні, на тему можна списати серйозні кошти

На мій погляд, під неї можна замаскувати бакшиш з боку оточення Трампа Зеленському (чи/та російській агентурі при ньому) за належне проведення розслідування по "справі Байдена-Порошенка". Незалежно від того буде постачання СПГ чи ні, на тему можна списати серйозні кошти. Та й по часу не випадково, що саме зараз усе відбувається. Зверніть увагу, що різнокаліберні деркачата з російської подачі розкручують "плівки Деркача", генпрокуратура і ДБР риють копитом... Відчувається робота агентури впливу та кремлівська режисура.

З часом усе відкриється. Подібно тому як вже було з проєктом катарських постачань СПГ на термінал в Одесі та лижним інструктором. Щось схоже є і у цьому випадку. До американського потенційного партнера у цій оборудці є чимало питань...

Прикро, якщо подібними прожектами буде дискредитована українсько-польсько-американська співпраця у сфері СПГ.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі