Інтерв'ю виводить Гіркіна з-під юрисдикції Міжнародного кримінального суду

Він блискуче виконав завдання ФСБ

Я подивилась інтерв'ю з Гіркіним і тепер розумію, навіщо ФСБ дала йому на це дозвіл. Дочитайте до кінця - там буде пропагандистський шедевр від Гіркіна.

Одразу скажу, що в мене немає питань до Дмитра Гордона, бо брати інтерв'ю - це не злочин. Більше того, інтерв'ю, як на мене, дуже цікаве для фахівців - кримінологів, психологів, істориків, політологів, фахівців у сфері безпеки, стратегічних комунікацій тощо. Відео-інтерв'ю дає можливість бачити реакцію, манеру триматись, погляд, поставу, логічні ланцюги, систематизувати питання-табу (на які категорично відмовився відповісти), проаналізувати пропагандистську тактику - вона, між іншим цікава, і, зрештою, я почула новий наратив, яким можна задурити голови нашим громадянам. Одним словом, матеріал цікавий для вивчення.

А тепер про юридичний бік сказаного і про Гаагу спеціально для нашої Генпрокуратури.

Давайте одразу визначимось, йдеться про два різних процеси в Гаазі.


Перший - це суд по збитому боїнгу, який зараз триває. Це не міжнародний трибунал, це звичайний нідерландський національний окружний суд в місті Гаага.


Для цього процесу в інтерв'ю Гіркін нічого не сказав цінного, навпаки, звинуватив Україну.

Другий процес в Гаазі - це наша скарга до Міжнародного кримінального суду щодо російської агресії. Нагадаю, що Міжнародний кримінальний суд керується Римським статутом, який ми досі не ратифікували.

Гіркін не підпадає під юрисдикцію Римського статуту

Так от, Гіркін просто не підпадає під юрисдикцію Римського статуту з багатьох причин. По-перше, він не суб'єкт відповідальності, бо у поправці 8-біс до визначення агресії в Римському статуті дуже вузько сформульований суб'єкт відповідальності, а саме: це особа, яка здатна фактично здійснювати контроль або керівництво над політичними чи військовими діями держави. Тут ключове слово - дії держави. Гіркін не менше 10 разів повторив, що його дії ніякого відношення до держави РФ не мають. Ось його версія: пішов добровольцем за власні кошти, організував місцевих українців, місцеві жителі допомогли грошима і харчами, потім забрали в ЗСУ зброю і нею по ЗСУ і стріляли. Ніяких команд та допомоги з Москви не отримував, діяв за власними переконаннями.

Тобто, мало того, що тут для міжнародного суду немає жодної цінної інформації, то він ще й багато разів акцентував ті ознаки, які виводять його з-під юрисдикції МКС у Гаазі.

РФ не учасник Римського статуту, тому на неї та її громадян юрисдикція Міжнародного кримінального суду не поширюється

По-друге, РФ не учасник Римського статуту, тому на неї та її громадян юрисдикція Міжнародного кримінального суду не поширюється (про це йдеться у п.5 ст. 15-біс). Більше того, Міжнародний кримінальний суд може здійснювати юрисдикцію щодо злочину агресії лише у відношенні злочинів вчинених після 17 липня 2019 року.

Римський статут ще передбачає шлях через Радбез ООН, але він для нас закритий, бо Росія член Радбезу з правом вето.

Що ж до завдань ФСБ - Гіркін їх виконав блискуче.
 Він навів купу, так би мовити фактів, які свідчать про громадянську війну в Україні, а не російську присутність. Це в Гаазі буде цікаво послухати, якщо їм це перекладуть. Я тільки не знаю навіщо це Україні.

Ще одне завдання - пропагандистське, яке Гіркін виконав з власної ініціативи, як він сам зізнався, - це новий і дуже цікавий наратив для українців. Гіркін хоче врятувати росіян та українців від бандитів, які захопили владу в обох країнах. Це геніальна конструкція, бо нею можна задурити голови дуже багатьом, навіть людям з українською самоідентичністю.

Від себе додам, що Гіркін може стати об'єктом торгу Путіна із Заходом, тому Гіркін ще живий і роздає інтерв'ю.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council
Богуслав Хработа Головний редактор польської газети Rzeczpospolita
Олексій Кошель Голова Комітету виборців України