Верховний суд може поставити хрест на майбутньому України
Є ризик, що державі присудять заплатити тим, хто грабував її десятиліттями
Ми зараз жваво обговорюємо можливий прихід Саакашвілі і Цушка та інші неадекватні кадрові рішення Зе! Ми обговорюємо карантин.
Між тим, головна подія наступного тижня – це суд. Брати Суркіси судяться у Верховному суді з державним Приватбанком.
Але все попорядку.
1. У 2016 році брати Суркіси, які володіли міноритарним пакетом акцій (за їх словами) виявилися тєрпілами. Ігор Валерійович Коломойський заспокоював їх, що з банком усе норм, аж поки його не націоналізували. Коломойський бабки вивів і вони лежать собі по офшорках, але Суркіси втратили.
2. Суркіси почали судитися – поверніть нам наші $250 млн. Суд тягнувся довго. У суді вони стверджують, що не пов'язані з Коломойським жодним чином.
3. При цьому, в іншому суді, проти Порошенка, який хотів викупити їхню частку на "1+1" (25% акцій) і не викупив, вони вказують, що з бізнесом Коломойського прямо пов'язані. Аж хочеться сказати: хлопці, ви визначіться.
Якщо люди пов'язані спільним бізнесом, вони є пов'язаними особами. А наш суд вважає інакше
4. Наш найгуманніший суд "забувся" зробити запит до Лондона і вигукнути: хлопці, або хрестик, або труси! І спочатку Печерський суд (не ржать!), а потім апеляційний – визнав їх тєрпілами. Це при тому, що міжнародне право дуже чітко визначає: якщо люди пов'язані спільним бізнесом, вони є пов'язаними особами. А наш суд вважає інакше. В одному місці вони партнери, в іншому – ні.
5. Апеляція стала на сторону Суркісів по причині того, що, мовляв, звіт Національного банку України був оформлений неналежним чином. Оп-па. У нас суд визначає без експертизи, правильно там поставлені коми чи ні? Ждіть, завтра вашу дитину у суді визнають незакононародженою, бо робили ви її у неналежній позі. А шо? Хіба не суд визначає, як правильно робити дітей?
Інша сюжетна лінія:
1. Ірина Венедіктова від початку каденції "Слуг народу", ще як голова комітету, кричала, що судова система, яку створювали при Порошенку погана. І Верховний суд – поганий (бо не призначений Зеленським).
2. У жовтні "Слуги" внесли зміни у закон і збиралися зменшити кількісний склад суддів Верховного суду з 200 суддів до 100 (щоб списати нелояльних). Хоча і Венеційська комісія, і вітчизняні експерти прорахували, що оптимальною якраз є кількість у 200 суддів.
І Венеційська комісія, і вітчизняні експерти прорахували, що оптимальною якраз є кількість у 200 суддів
3. Після січня місяця, коли справа зі скороченням суддів (а суд потрібен свій і ручний) застрягла у Конституційному суді (вірніше КС вказав, що немає шляху для зменшення), знайшли інший шлях. Мотивація за методом: одне рішення – і вже можна на пенсію, бо і внучкам вистачить.
4. Зараз уже суд такий як треба.
5. Венедіктова, яка тепер уже генпрокурор, не кричить, що суд не такий. Але днями передбачливо зробила заяву, що прокуратура зробила все що могла для захисту інтересів держави (я, мовляв, не при ділах, я в домікє). Тут же усі зрозуміли, що державі Україна погано з дому пишуть.
6. Напередодні розгляду справи Суркісів у Великій палаті у відпустку пішла голова Верховного суду Валентина Данішевська. Для мене очевидно – вона теж в доміку. Коли державу зґвалтують, вона скаже, що її не було, а то б…
Тепер сюжетні лінії зійшлися. 27 квітня о 10:30 відбудеться лжеправосуддя. Інквізиція. Коли державі Україна присудять заплатити тим, хто її грабував десятиліттями. Попри очевидні факти пов'язаності Коломойського і Суркісів та міжнародний досвід у подібних справах.
І головне, що за цим позовом послідують інші. Таких справ на 29 мільярдів. Тобто держава Україна втратить більше мільярда баксів.
Україна втратить більше мільярда баксів
Питання: нахіба нам тоді транш від МВФ, якщо ми все одно бабки роздаємо доморощеним аферистам?
Для Коломойського судилище – це можливість у подальшому відскочити від позовів державного Приватбанку у Лондоні, на Кіпрі та Ізраїлі на 5,5 мільярдів. Тому основний вигодонабувач у цьому процесі не Суркіси, а він.
А Україна втратить шанси колись повернути втрачені ще у 2016 році гроші у бюджет.
Так, а ми наступного разу знову проголосуємо за когось із корєшків Коломойського.
Питаю сам у себе: це колись закінчиться?
Якщо завтра рішення просто не приймуть, а перенесуть - це буде велика удача.
Але чи з нашим щастям?
Коментарі