Не таке страшне дистанційне навчання, як його малюють

Те, що рік тому видавалося фантастикою, перетворилося на реальність

2020 - переламний рік для онлайн-освіти. З авангарду, вона несподівано стала мейнстримом, з радикальної інновації - вибором за замовченням. Те, що рік тому видавалося фантастикою, перетворилося на реальність. Школи і університети масово мігрували в Zoom. По телебаченню крутять відеолекції для школярів. З початку карантину вже 18% українців почали слухати більше лекцій онлайн, такі дані останнього соціологічного дослідження Gradus. Кількість активних користувачів Prometheus з початку карантину підстрибнула в 4 рази, а темпи зростання зареєстрованих вже перевищили перше півріччя 2019 - року, коли ми й так зростали найшвидше. Більше того, слухачі проводять на сайті більше часу і значно активніше завершують курси.

Ще нещодавно нас пристрасно переконували, що онлайн-освіта принципово гірша за офлайн. Що викладачі, студенти і бізнеси не готові до дистанційного навчання. Що ніщо не замінить підходу очі в очі і особистого контакту. Але щойно непередбачуваний зовнішній шок зламав звичний порядок речей, освітня система адаптувалася. Мільйони дорослих відкрили для себе світ онлайн-курсів. Навчальні заклади почали освоювати новітні технології і викладати онлайн. Вчителі з'ясували, що не таке страшне дистанційне навчання, як його малюють. В кількох обговореннях дистанційки в українських вчительських групах освітяни діляться порадами і успіхами в адаптації до викладання онлайн. На запитання про головні проблеми називають нестачу ноутбуків і швидкісного інтернету в себе і учнів. Але в цілому налаштовані оптимістично.

Мільйони дорослих відкрили для себе світ онлайн-курсів

Чи не пройде бум на онлайн-освіту після карантину? Скоріше він перетвориться на стабільне зростання. Навіть якщо ми подолаємо першу хвилю пандемії вже до кінця травня, а вірус виявиться сезонним і відступить влітку, він знов повернеться восени. Поки не буде налагоджено масового виробництва вакцини або більшість населення не перехворіє на коронавірус, хвилі пандемії будуть котитися планетою, знов змушуючи вводити карантинні обмеження. І знов повертаючи людей до навчання онлайн. Коли ж, скажімо за два роки, ми переможемо вірус остаточно, для більшості дорослих, учнів і викладачів онлайн-навчання з чогось екзотичного перетвориться на нову норму.

Так що якщо ви чи ваша організація давно хотіли створити онлайн-курс, перевести ваше викладання онлайн чи задумалися над дистанційним навчанням співробітників, то кращого моменту не знайдеш.

Орігинал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст
Андреас Умланд Cтарший експерт Українського інституту майбутнього