Росія зазнала найгіршої енергетичної поразки за 20 років

Нам це грає в плюс

Сьогоднішня домовленість щодо скорочення обсягів видобутку нафти є, напевно, найгіршою, фактично потрійною, енергетичною поразкою Росії за 20 років.

Формально всі зменшили видобуток на 23%, але Саудівська Аравія за останній місяць свідомо його збільшила разом з агресивним зниженням цін, тому фактично виграла для себе бонус в 1 мільйон барелів. Погодьтеся, непогано. Але справа насправді не в цьому.

По-перше, Росія вирішила зіграти на піднятті ставок і відмовитися від співпраці з ОПЕК. Вона хотіла витіснити виробників сланцевої нафти в США та Канаді з ринку та покарати США за санкції стосовно "Північного потоку-2". Саудівська Аравія радикально знизила ціну і російська нафта майже припинила продаватися в Європі і не тільки. В результаті Росія була змушена повернутися, погодитися на всі ключові умови і зазнала іміджевих втрат, які буде неможливо відіграти.

По-друге, Росія так попсувала відносини з багатьма лідерами держав, особливо на Близькому Сході, що повернути повагу в цьому регіоні буде вкрай непросто.

Енергетичні ресурси припинили бути "енергетичною зброєю" для РФ

І по-третє, енергетичні ресурси припинили бути "енергетичною зброєю" для РФ, це вже не працює. Якщо додати до цього зменшення доходів Газпрому у січні-лютому вдвічі порівняно з таким періодом минулого року, програні позови проти Нафтогазу та польських компаній, то очевидно, що метод енергетичного шантажу вже не працює,

Ну і всередині Росії все це розглядають як слабкість. А слабкість влади там не люблять, в очах росіян влада має бути або сильна, або це не влада. Нам все це грає в плюс.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Брайан Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council
Іван Сидор Священник, секретар-референт Київської єпархії ПЦУ