Covid-19 робить світ консервативним, диким і примітивним

Вірус повернув розбещене людство до реальності

Німеччина офіційно звинувачує США, що ті перекупили (перехопили) в Тайланді 200 тисяч захисник масок, які Берлін закупив був для своїх поліціянтів. Якби хтось ще рік тому сказав про таке, його б засміяли.

Вам би зневажливо заперечили. Ви що? Які захисні маски? Ось-ось на Марс курсуватимуть регулярні космічні перевезення, незабаром усі ми пересядемо на безпілотні авто, нам усім вживлятимуть чіпи з персональною інформацією, а все наше реальне життя назавжди переміститься в соціальні мережі. Адепти дискурсу про невпинний і тільки щасливий технологічний прогрес висміювали реальну реальність, яка вимагала консервативного підходу до захисту Українського периметру - в секторах традиційної, гуманітарної, енергетичної безпеки тощо.

"Футурологи" кепкували над "консерваторами" і стверджували, що ті безнадійно зависли у минулому. Погляньте довкола, казали вони. Забудьте про Росію, свою українську мову, національну пам'ять і дивіться на майбутнє прагматично. Ми, мовляв, вже давно живемо у новому світі без кордонів, в якому важить тільки фінансовий прибуток, споживацтво і насолода.

"Відкритий" світ рівних можливостей моментально може стати закритим

Життя ж показує зовсім інше. Один лише вірус демонструє, що світ дуже швидко стає консервативним, диким, а навіть примітивним. "Відкритий" світ рівних можливостей моментально може стати закритим. Ми бачимо, що ера сучасного споживацтва наплодила дуже багато коштовних товарів і послуг, без яких можна обійтися. Це ж стосується казково багатих фріків з шоу-бізнесу, інстаграм-блогерів, коучів, тусовщиків, світських левів і левиць. Загальне виборче право у суспільстві зажертих споживачів, які деградують в міру розвитку технолоній, призвело до безвідповідального голосування на виборах за клоунів. Бо консьюмерист з правом голосу повірив в кінець історії, лінійний позитивний прогрес і тільки вічне щастя...

Згодом напишуть не одну статтю і виголосять не одну промову, що COVID-19 повернув розбещене людство до реальності і вказав на абсолютні цінності.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода