Кисломолочні продукти і квашення зміцнять імунітет

До 80% клітин імунної системи знаходиться у слизовій кишечника

Зараз багато чого залежить від стану імунітету. Чим він кращий, тим менші ризики зараження коронавірусом. Але, якщо вже таке станеться, то міцний імунітет дасть можливість перехворіти в легкій формі та швидко видужати без важких ускладнень. І тільки миття рук та носіння маски для профілактики інфекцій може не допомогти. Потрібно піклуватися про ефективну роботу імунної системи.

Чи знаєте ви, що на наш імунітет у великій мірі впливає кишечник? Адже 70-80% всіх клітин нашої імунної системи знаходяться саме в слизовій кишечника. Там живе понад 400 видів бактерій, які впливають на роботу всього організму людини. Ці бактерії беруть участь в синтезі важливих нутрієнтів - вітамінів, амінокислот. Вони виробляють ферменти для переробки харчових волокон, перетворюють токсичні речовини на нетоксичні і прискорюють їх виведення з організму.

Міцний імунітет дасть можливість перехворіти в легкій формі

А головне те, що кишкова мікрофлора значною мірою визначає нашу здатність захищатися від вірусів і патогенних бактерій. Чим більше нам років, тим біднішим стає наш мікробіом - спільнота всіх мікроорганізмів кишечника і слизових. Це відбувається з багатьох причин і залежить від:

- характеру і якості харчування,

- прийому ліків, особливо антибіотиків, стресів,

- хронічних захворювань кишечнику.

В таких випадках порушення балансу між корисними бактеріями дозволяє шкідливим мікроорганізмам рости та розвиватися. Організм стає вразливим для інфекції.

З тих же причин в людей з хронічними запальними захворюваннями - алергія, астма, ревматоїдний артрит, цукровий діабет - знижена різноманітність і чисельність мікрофлори кишечника.

Одним із засобів профілактики порушень кишкового біоценозу є вживання продуктів, які мають пробіотичні властивості.

Що таке пробіотики?

Це харчові продукти або ліки, що містять чітко визначені живі мікроорганізми, які відновлюють та підтримують баланс кишкової мікрофлори на оптимальному рівні. Ми звикли більше до ліків - пробіотиків, які призначають при лікуванні синдрому подразненого кишечника, непереносимості продуктів, дизбактеріозі, під час антибіотикотерапії. Вони запобігають від побічних ефектів прийому антибіотиків - діареї, болів в животі або метеоризму.

Важливо регулярно вживати продукти, які містять живі корисні бактериальні культури

Важливо регулярно вживати продукти, які містять живі корисні бактериальні культури.

До продуктів-пробіотиків відносять:

– кисло-молочні напої - кефір, йогурт, простокваша;

– квашення – непастеризована квашена (а не маринована) капуста, огірки, помідори, яблука;

– м'який та твердий сири;

– ферментовані продукти з сої - сир тофу.

Кращі пребіотики - овочі, листова зелень, свіжі фрукти з шкіркою, крупи і бобові

А ще, крім пробіотиків потрібна харчова клітковина (пребіотики), яка служить їжею для кишкової мікрофлори. Якщо в раціоні її мало, то і мікрофлора буде бідною. Кращі пребіотики - овочі, листова зелень, свіжі фрукти з шкіркою, крупи і бобові.

Важливо пом'ятати - високорафіновані перероблені продукти, продукти з високим вмістом цукру мають навпаки поганий вплив на нашу мікрофлору.

Нехай щоденно наші тарілки будуть з різноманітними джерелами харчової клітковини і пробіотиків в натуральному вигляді. Користь буде, як для кишкового мікробіоти, так і для всього організму.

Бережіть себе, харчуйтеся правильно!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі