Призупинка УПЛ не матиме серйозних наслідків для клубів

У Західній Європі ситуація інша

Для Західної Європи футбол є бізнесом. Тому для них зупинка національних чемпіонатів – cправжній удар. У цих країнах клуби залежать від вболівальників і продажу телевізійних прав. Рівень зарплат у європейських команд високий. Зупинка турнірів може мати серйозні наслідки для бюджету клубів.

В Україні ситуації відрізняється. Футбол не є бізнесом. Команди наповнюють свій бюджет завдяки іншим чинникам. Тому у нас призупинка національного чемпіонату не може мати такого резонансу.

Ніхто не знає як надовго пандемія заполонила Європу. Тут потрібно мати терпіння, щоб не нашкодити здоров'ю людей. Потрібно слідкувати за НХЛ, іншими провідними лігами, на ухвалення їхніх рішень з метою виходу з ситуації. Не тільки футбол зараз потрапив у таке становище. Весь спорт призупинився.

Я не думаю, що пауза в чемпіонах стане проблемою для гравців. Вони самі можуть підтримувати форму. Ментальність спортсменів змінилася. Нині вони більш професійно ставляться до своєї справи. Єдиний недолік у тому, що гравці не звикли грати у червні. Але це, скоріше, психологічний фактор, який зникне після перших матчів.

Якщо пандемія не відступатиме, то організовувати матчі найближчих суперників, які визначать чемпіона, учасників єврокубків чи команди, які "вилітають"

Думаю, що чемпіонати потрібно буде догравати. Якщо пандемія не відступатиме, то організовувати матчі найближчих суперників, які визначать чемпіона, учасників єврокубків чи команди, які "вилітають". Але тут має бути консенс, чи воля більшості, як правильно вийти із цієї ситуації. Час поки є. Завдяки переносу Євро команди матимуть можливість грати у червні. Щоправда, тоді потрібно думати, як правильно сформувати наступний сезон з Євро-2021.

Потрібно бути оптимістом. У Китаї ситуація вже стабілізувалася. Місцева федерація на 18 квітня запланувала старт сезону. Фактично два місяці пішло на приборкання небезпечного вірусу. Думаю, що і у Європі зможуть прийняти потрібні заходи для того, щоб припинити розповсюдження інфекції.

Олег Федорчук, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Брайан Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council