Київ зробив крок до перетворення Росії з агресора на посередника

Українське керівництво погодилося на прямі переговори з владою "народних республік"

Спостерігачі вже звикли, що велика частина засідань Тристоронньої контактної групи в Мінську виявляється рутинними спробами досягти компромісу, які, як правило, не досягають мети. Однак останнє засідання, на якому були присутні глава Офісу Володимира Зеленського Андрій Єрмак і заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, вже сьогодні стає однією з головних політичних тем в Україні. Виявляється, завдяки одному тільки рішенню Консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи, - пише Віталій Портников для belsat.eu.

Довга назва не повинна камуфлювати суті. Тристороння група - це консультації представників Росії, України і ОБСЄ. Представники маріонеткової влади "народних республік" в цій групі входять до складу російської делегації, що не дає можливості Росії виглядати "посередником" у конфлікті на Донбасі. Консультативна рада буде формуватися з 10 представників України і 10 представників окремих районів Донецької та Луганської областей з правом вирішального (!) голосу. Представники ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції будуть в цій раді лише спостерігачами.

Консультативна рада буде формуватися з 10 представників України і 10 представників окремих районів Донецької та Луганської областей з правом вирішального голосу. Представники ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції будуть в цій раді лише спостерігачами

Тобто, по суті, офіційний Київ зробив серйозний крок на шляху до проведення прямих переговорів з владою "народних республік" і до перетворення Росії з агресора на посередника, на чому Володимир Путін та інші російські керівники наполягали з 2014 року. Під час президентства Петра Порошенка Київ жорстко відмовлявся від цих вимог Москви. Зрушення в потрібну Кремлю сторону почалися тільки після обрання на пост президента Володимира Зеленського і конкретніше - після зміни глави Офісу президента. Андрій Єрмак, який отримав величезні повноваження після відставки свого конкурента Андрія Богдана і зміг навіть переформатувати на свою користь уряд України, поки що на переговорах з Москвою рухається у фарватері, який задає Дмитро Козак.

Цей фарватер для Кремля аж ніяк не новий. У всіх конфліктах, які Росія влаштовувала на пострадянському просторі, Москва постійно наполягала на прямих переговорах з керівниками окупованих територій. Ні Молдові, ні Грузії це не принесло відновлення територіальної цілісності. Однак Росія домоглася головного - перетворення з агресора в "посередника". Російська армія знаходиться на території Придністров'я до сьогоднішнього дня, однак Росія вважається посередником і миротворцем у конфлікті.

У всіх конфліктах, які Росія влаштовувала на пострадянському просторі, Москва постійно наполягала на прямих переговорах з керівниками окупованих територій. Ні Молдові, ні Грузії це не принесло відновлення територіальної цілісності

Таким же посередником і миротворцем Росія вважалася і до російсько-грузинської війни 2008 року, хоча її військові, оформлені в якості миротворчого контингенту СНД, захищали "суверенітет" Абхазії і Південної Осетії.

Так що на Донбасі Кремль не придумав нічого нового. Путін з першого ж дня після окупації українських територій діяв за добре знайомим сценарієм єльцинських часів. З тією лише різницею, що тоді Москва була зацікавлена просто в збереженні контролю над колишніми радянськими республіками, а зараз її турбує ще й скасування санкцій.

Поки що про те, що українське керівництво погодилося на прямі переговори з владою "народних республік" говорять тільки в Москві, Донецьку і Луганську. Українське керівництво буде, поза всяким сумнівом, інтерпретувати створення Консультативної ради як простий технологічний крок для вирішення "проблем простих людей" - Володимир Зеленський завжди прикривається цією нехитрою тезою, коли потрібно зробити черговий крок назустріч вимогам Володимира Путіна.

Біда тільки в тому, що в рішенні про створення Консультативної ради немає ні слова про "простих людей", зате говориться про необхідність політичного врегулювання конфлікту. І нам ще належить зрозуміти, що в даному випадку ховається за цим формулюванням, чи не новий "план Козака", чи не нова асиметрична федералізація, тільки вже не для Молдови, а для України.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода