Володимир Горбач
Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
15.01.2020
1892
1

Нові еліти наступили на ті самі граблі, якими перемогли попередників

Інформація про зарплати і премії спричинила психологічний перелом

Старі політичні еліти були не найкращими й не найвідбірнішими, а нові - просто не встигають дозріти.

Початок 2020 року став дуже буремним і драматичним як для світової, так і для української політики. Я ще 3 січня "напророкував", що нова близькосхідна криза не може не зачепити й Україну.

Ні, не тому що ми теж близькосхідна країна (ми усе ж таки живемо в Європі), а тому, що у сучасному світі "де тонко - там і рветься". А у нас усе дуже тонко у соціальному прошарку політичної еліти.

У сучасному світі "де тонко - там і рветься". А у нас усе дуже тонко у соціальному прошарку політичної еліти

Уся увага зараз була прикута до кризи, спровокованої збиттям українського Боїнга й неадекватної реакції політичного керівництва, яке і до і після події відпочивало від виконання безпосередніх обов'язків.

Кажуть, що й держсекретар США Майк Помпео, телефонував Володимиру Зеленському в Оман із запитанням, як він там опинився. В акурат перед самим знищенням іранського генерала Сулеймані. Не дивно, що після цього Зеленському довелося публічно звертатися до західних партнерів за "доказами" збиття іранцями літака МАУ. Це стало фактичним зізнанням у тому, що вони припинили ділитися з владою України розвідувальною інформацією.

Отже, це було зовнішньополітичне і безпекове банкрутство нових еліт. Але це лише частина психологічного перелому січня-2020, бо починається і внутрішньополітичне банкрутство.

Старі еліти дуже часто піддавалися на вимоги Заходу, але одна стала фатальною для них. Із запровадженням в Україні електронного декларування посадових осіб українські виборці усвідомили усю глибину соціально-економічної прірви між ними й тими, кого вони обирають.

Фактично це делегітимізувало увесь правлячий клас України (бо "усі ж однакові"), розірвало вертикальний зв'язок в українському соціумі, а отже, зруйнувало саму інтегрованість суспільства. Немає довіри - немає нічого.

І навіть фактор зовнішньої загрози і війни вже не стримував. Вибори 2019 року - це колективна поразка старих еліт, змінили всіх.

Відтепер соціологи можуть знову починати фіксувати значне падіння довіри до представників нової влади

Але є одне але. 2020 рік розпочався з того ж самого - оприлюднення інформації про зарплати і премії уже абсолютно нових посадовців. Нові еліти наступили на ті самі граблі, якими перемогли попередників.

Я стверджую, що відтепер соціологи можуть знову починати фіксувати значне падіння довіри до представників нової влади. Бо настає той психологічний перелом.

А країна тим часом гостро потребує не старих чи нових політиків, а компетентного управління. І у 2020 році, можливо, як ніколи раніше.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Роман Сініцин Волонтер
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Погода