"Турецький потік" – символ поразки Путіна

Газові домовленості з Зеленським – це досягнення і везіння Росії

Поява Володимира Путіна на церемонії введення в експлуатацію газопроводу "Турецький потік" за задумом організаторів мала вкотре продемонструвати ефективність російських зусиль зі створення нових транзитних газопроводів, які дозволять країнам Європи одержувати газ без традиційних посередників - в першу чергу, зрозуміло, без України.

Однак цей газопровід - ніякий не успіх, а швидше поразка Путіна. Перша гілка "Турецького потоку", за якою російський газ надходитиме до Туреччини, та ще й зі значною знижкою, - все, що залишилося від ідеї "Південного потоку" з його чотирма експортними гілками. Так, "Турецький потік" буде розвиватися, але добудують тільки одну гілку для експорту газу в південну Європу. Ще одну, а не ще три. І при цьому на новий газопровід будуть поширюватися нові правила Євросоюзу - і Росія з цим погодилася, хоча свого часу саме через намір Болгарії дотримуватися цих правил згорнула будівництво "Південного потоку", - пише Віталій Портников для "Грани.Ру".

"Турецький потік" буде розвиватися, але добудують тільки одну гілку для експорту газу в південну Європу. Ще одну, а не ще три

Але головне, зрозуміло, не в цьому. А в тому, що за путінським задумом будівництво двох газопроводів - "Північного потоку - 2" і "Турецького потоку" - мало завершитися до кінця минулого року, коли закінчувався термін російсько-української угоди по транзиту газу. В цьому випадку Москва взагалі могла б відмовитися від використання української труби, шантажувати Київ зникненням доходів від транзиту і куди вільніше почуватися, якщо б знадобилося починати інтенсивні військові дії на території України.

Нічого із задуманого здійснити не вдалося. "Північний потік - 2" поки що недобудований. Закінчення його будівництва заблокували американські санкції. У проєкті "Турецький потік" побудовали тільки гілку для доставки газу до Туреччини. І що важливо - всі нові газопроводи не можуть бути заповнені на 100% відповідно до європейської енергетичної директиви.

У цих умовах Газпрому однаково довелося б укладати нову довгострокову угоду з "Нафтогазом України" про продовження транзиту російського газу.

Єдине, що сьогодні може Путін, так це використовувати слабкість і недосвідченість нового українського президента Володимира Зеленського, для того щоб відвести від Газпрому загрозу нових українських позовів, які - якби Київ не проміняв їх на $3 млрд, що необхідні Зеленському "ще вчора", - могли б просто розорити "кремлівський гаманець".

Ердоган використав путінські прорахунки для того, щоб отримати персональний газопровід і дешевий російський газ

Газові домовленості з Зеленським - це, звичайно, і досягнення, і везіння Путіна, який блискуче використав деградацію українського суспільства і його залежність від проросійської олігархічної пропаганди. Але це зовсім не те, чого Путін хотів. Україна не позбавлена транзиту, і вона у нього не в кишені. І все, що йому залишається в цій ситуації, - так це лише вигляд, що домігся реального успіху, і обніматися з турецьким президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом, який використав путінські прорахунки для того, щоб отримати персональний газопровід і дешевий російський газ.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода