Загострення в Ірані несе ризики для України

США не можуть просто так взяти і втратити роль світового лідера

Якщо під час першої виборчої кампанії Дональд Трамп пропагував американський ізоляціонізм, закликав закритися від світу стінами, аби "зробити Америку великою знову", - то під час другої кампанії Трамп демонструватиме, що ніяких стін не існує, якщо є національні інтереси США. Проактивна зовнішня позиція - прикладом чого є ліквідація іранського генерала Солеймані - має збити скандал з імпічментом та показати безальтернативність Трампа як кандидата у республіканському середовищі.

Але головне - США не можуть просто так взяти і втратити роль світового лідера, надто багато в самій Америці залежить від світових трендів, а долар лишається світовою валютою.

Для України загострення в Ірані має свої ризики - ціни на нафту зростатимуть, що добре для Росії, а Вашингтону буде явно не до українськоі тематики. Але є і плюси - США за будь-яких обставин не збираються лишати світ сам на сам з Китаєм, Росією та Іраном, які у разі американської ізоляції неминуче заповнили би вакуум влади, але наврядчи принесли би у світ більше порядку.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"