Зеленський спробує задобрити українців "газовим салом"

Чому питання відновлення Україною закупівлі російського газу таки розглядатиметься за "нормандським столом"?

Інтерес Росії. Він очевидний. Для Кремля газ завжди був інструментом політичного упокорення України. До того ж, Кремль точно планує дотиснути на свою користь ситуацію з судами і штрафами Україні за газ.

Інтерес Зеленського. "Припинити війну" можна лише на умовах Кремля. Це, ясна річ, викличе спротив українського народу. Відкупитися від усіх не вдасться, але задобрити якусь частину обивателів "газовим салом" можна. Головне ж для нього, щоб рейтинг не падав. Ресурсу на це нема, з МВФ є питання. Але ось він новий "союзник", який окрім "миру" готовий дати ще й "дешевий" газ. Бонусом. "Подвійна вигода".

Інтерес Меркель і Макрона. Якщо Україна домовляється з Росією не лише про транзит, але й про прямі поставки газу, Київ мав би закрити писок щодо "Північного потоку-2". І Меркель, і Макрон зацікавлені, щоб 9 грудня у Парижі Україна зав'язала з Росією настільки тісну співпрацю, аби вже найближчим часом зустрітися втрьох без Зеленського. Щоб обговорювати не "війну на Донбасі", а зняття санкцій з Росії і відновлення повноцінної співпраці Європи з Москвою.

Меркель і Макрон зацікавлені, щоб 9 грудня у Парижі Україна зав'язала з Росією настільки тісну співпрацю, аби вже найближчим часом зустрітися втрьох без Зеленського

Є кілька але.

Перше. Зеленський - не Україна, а лише формальний і тимчасовий її представник. Те, на що він погодиться, не обов'язково влаштує українську націю.

Друге. Українська нація і українські обивателі - це абсолютно різні субстанції. "Газовим салом" можна задобрити обивателя, але не громадянина.

Третє. І Зеленський, і Меркель з Макроном, сильно помиляються, коли вважають, що варто лише вигукнути мир, і мир одразу ж настане. Один лише Путін з цієї четвірки добре усвідомлює, що "мир" на його умовах - це шлях до набагато масштабніших потрясінь в Україні і Європі.

Однак.

Росія має купу проблем. Їхнє демонстративне нахабство спрямоване на те, щоб сильніші за неї вороги втомилися швидше, аніж Росія виснажиться. Тому тримаймо ряд. Союзники є і будуть, бо друзів з такими ж загрозами вистачає. Вони поруч. Головне не втомитися швидше, аніж впаде Росія. Ну і пам'ятаймо, що упродовж останніх десятиліть Кремль завжди не передбачав нашої здатності до опору.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Борислав Береза Громадсько-політичний діяч
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Погода