У новому бюджеті написано, як буде починатися кінець

Грошей вистачить не всім

Зе!бюджет. Як не вляпатися?

Ніяк. Бюджет погоджений Кабміном вже у другому читанні.

Дива не сталося. Усі хто кричав, що ось прийде Зе! і "усім стане харашо" – можуть утертися.

Усі, хто кричав "хуже нє будєт" переходять із розряду оптимістів у розряд реалістів: "Хуже будєт".

Усі хто злорадствував: "Ви ще за Петром поплачете" - можуть утертися. Не поплачуть. Просто ненависть до Петра насипали відрами на усіх основних каналах. А ми народ не злопам'ятний. Пам'ять просто гарна. Швидко не попустить.

Хоча "порохоботи" можуть ходити гордо і казати "я ж знав, що буде хуже".

Але, у новому бюджеті написано, як буде починатися кінець. Не тому, що кинули вчителів та і усіх бюджетників, не додавши їм.

Депутати голосують за бюджет. За це лояльним передбачалася вишенька на торті

Конфлікт у іншому. Усю дорогу в Україні заведено було так. Депутати голосують за бюджет. За це лояльним депутатам передбачалася вишенька на торті бюджету. Рядок називався: "Субвенція на вирішення питань соціально-економічного розвитку регіонів". Фактично – це були депутатські кошти. Депутат готував так звані "титула" - перелік об'єктів чи список обладнання, на що направлялася ця субвенція.

Субвенція підписувалася прем'єр-міністром. І надходила в регіони.

Пам'ятаю випадок, як ми колись підняли цікавий хай. Депутат від Шостки Ігор Молоток субвенцію направив у Шостку на міську ТЕЦ. Тільки ТЕЦ офіційно була в оренді у фірми, яку очолював його батько! Ну, ви зрозуміли. Ми почали розкручувати тему: хелп, корупція. Депутат на свою фірму бюджетні гроші заводить.

А депутат спокійно так роз'яснив, що це зовсім не він. Це рішення уряду, на мінуточку.

Гроші дають не в руки депутату, а куди він скаже. І він, якщо-що, то скраю

Тобто розумієте красу гри? Гроші дають не в руки депутату, а куди він скаже. І він, якщо-що, то скраю.

Це відбувається по всій Україні на усіх рівнях. "Депутатські гроші" (якщо хто не знає) є і у депутатів обласних і міських рад. Щоб усі ходили просить депутата і цілували ручку. І те, куди направлять субвенцію, залежало і залежить від порядності депутата і його розуму: на правильні і потрібні речі, на "хатєлкі" лобістів чи у "правильні напрямки".

Так я про що. Зе!команда з весни кричала, що ця схема ризикована. Тому, що якщо і немає прямої корупції (по-різному може бути), то є корупція політична. Бо депутат за кошти платників податків може говорити: "Я тут здобув, цілуйте руки".

І ось, доводиться, під тиском експертів приймати рішення. І у першому читанні цього рядка у проекті бюджету - немає взагалі! І ось, уряд погоджує бюджетні цифри на друге, остаточне читання. І ось – цей рядок з'явився, виліз нізвідки. І на нього закладено 2 мільярди гривень. А у 2019 році було 6 мільярдів. Тобто тепер вистачить не усім, це точно.

А лише тим мажоритарниками, наприклад, які правильно проголосують за зміни до Конституції. Скоріше – чужим із усяких позафракційних. Бо "300 штиков нада". А свої? Переб'ються.

Я думаю, ті, хто радить Зе! кажуть: "Вова, вони на твоїй крові в'їхали в Раду, а ти ще і будеш їм ціну набивати? Нафіг з пляжу! Хай утруться і голосують".

А Володимиру Олександровичу і його урядовцям приймати непросте рішення. Дати своїм, щоб лояльніші – чи чужим, але за 2-3 ключових голосування.

Буде цікаво. Наші переможуть!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода