Дураки роблять реформи. Розумні – ім'я

Губернатори, не беріть в голову проблеми областей

Зараз потихеньку-помаленьку призначають в регіонах голів адміністрацій.

Бажаючих – вагон. І це при тому, що зарплата губернатора – ще менша за зарплату депутата Верховної Ради. І точно менша за зарплати мерів великих міст.

Значить, думають оптимісти – люди просто спішать творити добро? Або, як думають реалісти, люди стали в чергу, щоб трошки потворити добро і трошки для "заробить на потом"?

Ні і ще раз ні! Люди просто не знають, куди вони можуть попасти.

Фактично, якщо Зе!команда не стане давати заднього по реформі децентралізації (тут союзники будуть проти), то головою адміністрації можна пропрацювати фактично лише до місцевих виборів. Тобто, до кінця 2020 року. Або (якщо Зе!команда зважиться на швидкий шлях і вибори будуть у травні), то до 30 червня.

Бо, за задумом реформаторів (не плутати із Зе!урядом "технократів") після змін до Конституції та місцевих виборів в областях будуть сформовані виконкоми.

Головою адміністрації можна пропрацювати фактично лише до місцевих виборів. Тобто, до кінця 2020 року

Тобто рада (партія чи коаліція переможців) формує виконком. Обласні адміністрації відміняються. Виконкоми правлять бал найближчі 5 років. А президент призначає префекта (одного на район, райони укрупнюють), який слідкує за дотриманням законності. Задум класний – у одного гроші. У іншого – палка.

Чому ж такий ажіотаж у конкурсі на посаду, де розвернутися і показати талант – ой як важко!?

Усе просто, скажуть фахівці з української ментальності. Бо українці думають так:

1. Що там управляти? Льогко! Це ж як на трубі грати: нажимай і дуй.

2. Можна одночасно і покерувати, і нацарювати.

3. То усі інші лажали – а я не злажаю точно.

4. Закінчити децентралізацію? Провести другий етап медичної реформи, де в районних лікарнях мільйонні борги? Позакривати купу неефективних сільських шкіл? Ха! Нажимать і дуть! Зазвучить маршем!

Виходите на сцену – і все. Або оплески, або як недавно у Тернополі: глядачі кричать ганьба, головний актор в печалі

Десь так. Але, як спеціаліст в технологіях розводу скажу наступне. Тут ситуація тонка. Це як у КВНі. Ну чи як у "Кварталі". Виходите на сцену – і все. Або оплески, або як недавно у Тернополі: глядачі кричать ганьба, головний актор в печалі.

Можна злажати, а можна прославитися.

Сміливо кажу – не треба боятися. По-барабану на медреформу. Яка нафіг різниця на школи, забивайте! Усе пофігу.

Якщо у вас, звичайно, мега-завдання надовго осідлати область, а не на півроку-рік. Дураки роблять реформи. Розумні роблять ім'я.

Ось був у нас у Сумській області при Януковичу губернатором Юрій Павлович Чмирь. Геніальна людина. Бо усе геніальне просте.

Чувак на роботі не з'являвся днями і тижнями. Як так, скажете ви? Його б же ж прем'єр – зі світу зжив? Може так і було б. Але Юрійпалич дружив із Віктором Януковичем-молодшим. Вони разом гралися. Ну, як. Їздили на машинках (по пів-районного бюджету кожна) по сіверських болотах. Охота там. Бані. Ну і те, що Яременку не дісталося.

Хто ж такого губернатора зніме, якщо татко бачить, що синок доглянутий?

А ще при ньому по пів-року не проходили бюджетні платежі. Але на підставні фірми (окрема історія – Бендер курить) мільйонів так по 50-70 через обласне казначейство – легко.

І ось уже і Арбузов з Курченком (пам'ятаєте?) нахвалюють ефективного менеджера.

Але то фігня! Головне – його пам'ятають люди!

Експерти знають Чмиря, як найкорумпованішого і найлінивішого губернатора Сумської області. А 31% сумчан – вважають його найкращим губернатором

Проводив недавно соцдослідження (дехто вже прицінюється до місцевих виборів).

І що ви думаєте? Експерти знають Чмиря, як найкорумпованішого і найлінивішого губернатора Сумської області. А 31% сумчан – вважають його найкращим губернатором.

А все тому, що він робив чудову картинку. Коли приїздив з охоти – усі бачили його бурхливу діяльність. Ось він будує стадіон. Не простий, а "Барсу" (ну, ми ж з амбіціями, да?). Ось він співає на КВНі з красивими дівчатами. Ось він в тренувальному залі. Ось на реконструкції середньовіччя. Ось він із вчителями. А ось нахилився, щоб вилікувати хворого.

Да, і кругом співає. Основним його хітом була переробка з Лєпса "Я астанусь жить в Сумах".

Після революції хлопець пропав (бо було страшно регіоналам). Потім всплив. На виборах до Верховної Ради цього року не виграв лише тому, що Зеленський успішніший шоумен, ніж він. Слуги перемогли.

Зараз він таки поїхав у Лондон. Ну це ж губернатором він "шукав" інвестиції в область. А сам повіз "кровні" інвестувати в Європу, підтверджуючи цим, що вірить у перспективу уряду технократів.

Але, я думаю, що на місцеві вибори він повернеться. Щоб конвертувати у владу любов людську. І знову стати у руля області.

Так я про шо.

Забийте на все. Робіть картинку про себе в телевізорі і мережах. Більше лайків - більше голосів виборців

Губернатори! Не беріть в голову проблеми областей. Робіть, як дорослі хлопці. Забийте на все. Робіть картинку про себе в телевізорі і мережах. Більше лайків - більше голосів виборців.

За все однаково відповість Володимир Олександрович. Але коли його рейтинг просяде – ваш виросте.

Такий закон української ментальності. Ми робимо усе, щоб внуки про нас сказали: які вони усі були дурні.

Але веселі!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода