Росія не зможе захопити всю Україну. Має інший план, як її знищити

Чи розуміє Зеленський, яка гра розгортається навколо нього?

У Росії є ще дві умови для розблокування зустрічі у "нормандському форматі". Які? А це не важливо. Адже всі ми розуміємо, що за цими двома будуть ще двадцять дві.

Натомість, міністр закордонних справ Вадим Пристайко повідомив, що за півтора місяці по мосту в Станиці Луганській підуть автоколони. А там, невдовзі і потяги. А чому б ні? Потяги ж рушать через "лінію розмежування". Це ж не лінія фронту, правда? У нас взагалі не прийнято останнім часом говорити, що фронт має якусь лінію з однієї сторони якої українці захищені, а з іншої - знаходяться у заручниках в російських найманців. То для чого вони все це роблять, говорять, провокують? Для чого доводять навіть тим, хто ще сумнівався, що країна дійсно в небезпеці?

Логіку Путіна можна зрозуміти. Якщо твій ворог не помічає, що іде війна, якщо він так хоче поручкатися з тобою, що закриває очі на щоденні обстріли, смерті, то чому б цим не скористатися?

Якби Путін хотів "примирення", він би прийняв пропозиції Зеленського

Але Зеленський! Абсурд ситуації полягає в тому, що президент не може або не хоче допетрати одну просту річ - якби Путін хотів "примирення", він би прийняв пропозиції Зеленського. Тим більше, що це зніме з Росії санкції. Але і це ще не все. Якби Путін хотів капітуляції України, він би навіював Зеленському надію, виписував реверанси, спонукав до "примирення" за російським сценарієм. Тобто робив би майже те саме, що зараз, аби запевнити українського президента, що той може позмагатися з Кремлем на рівних. Але він би не стріляв і не бикував. Хоча б для того, щоб не давати українським патріотам аргументів та мати можливість ще на якійсь час продовжити гру.

Але він стріляє. Путінські маріонетки роблять щоденні зухвалі заяви. Його МЗС висуває все нові умови, а "проплаченці" демонстративно залишаються на позиціях, з яких мали б відійти. Все це не залишає у українців сумніву, що розмови про "червоні лінії" - обман. Адже ллється кров. Путін хоче знищити Україну. А для цього йому потрібен хаос. Саме російські дії під час якихось перемовин з Зеленським є тим подразником, який консолідує протест.

Основну ставку роблять на ті землі, де і влада, і більшість населення не здатні до опору агресорові

Якщо коротко, то план по руйнації України простіший, ніж може здаватися на перший погляд. Захопити всю Україну для Росії нереально. Зламати через коліно антиросійські регіони теж. Тому основну ставку роблять на ті землі, де і влада, і більшість населення не здатні до опору агресорові. Хаотизувавши ту частину країни, де концентрація антиросійських настроїв вища, проросійську частину можна буде представити світові, як єдину стабільну Україну, від якої відкололися повсталі "бандеровці". Але для цього потрібно нейтралізувати Київ та інші нелояльні Росії регіони. І ключовим тут є Майдан.

Звісно, якщо акції протесту переростуть в справжнє повстання - то Майдан переможе. Ну немає в країні жодної сили, яка могла б протистояти народному вибуху. Але мирної передачі влади Кремль не хоче. Тому що це буде повторення ситуації 2014 року. Парочка сепаратистськихх районів, або навіть областей - це чергове невизнане щось, що потрібно буде годувати, обороняти. До того ж під владою Києва залишиться території де концентрація злих бандерівців буде просто зашкалювати. Знову ж санкції. Якщо виникнуть чергові "республіки", які знайдуть "Буки" у воєнторгу - жоден Макрон і Меркель не зможуть вимагати конструктивного діалогу з Москвою.

Росії потрібні жертви. Не серед протестувальників звісно, а якраз серед тих, проти кого підніметься протест

Ні. Росії цього точно не треба. Росії потрібні жертви. Не серед протестувальників звісно, а якраз серед тих, проти кого підніметься протест. Це дасть можливість показати майданівців хижими звірами, а нову владу "хунтою". Путін хоче, щоб України не існувало, як суб'єкта міжнародного права. А для цього легітимна влада в Києві має пасти і бажано з такими картинками, щоб в жодній столиці світу не змогли потиснути руку новій владі, або підтримати людей на площах. Є чутки, що Путіна свого часу вразили кадри з останніми хвилинами Каддафі. Швидше за все, московська агентура спробує влаштувати розправи над владцями, які покажуть всі телеканали світу.

Після цього демонтаж української держави - справа техніки. Цього разу "Партія регіонів" не почне парад суверенітетів. Найкращий для Росії варіант, щоб в країні не залишилося інших легітимних та незаплямованих кров'ю політиків, крім Медведчука і Ко. Не дарма ж вони пішли в опозицію, хоча перші підтримують всі "миротворчі" ініціативи президента.

Київ і антиросійська частина України має стати європейським Сомалі

План полягає в тому, щоб Київ, тобто столиця - місце звідки керує українська влада - був у Харкові, або Херсоні, чи Одесі. Щоб і населення, і визнаний світом український політикум був проросійським. І тоді вже вони будуть "возз'єднуватися" з Донбасом, підписувати "мир" з Москвою та визнавати "російський Крим". А Київ і антиросійська частина України має стати європейським Сомалі - невизнаною територією під санкціями та повністю ізольованою від світу.

Насправді, в світі вже були випадки, коли в міжнародних інституціях одну столицю міняли на іншу. Хоча країна залишалася та ж сама. Так, в 1971 році Тайвань, представники якого були з 1949 року визнані світом, як легітимна китайська влада - викинули з ООН. Замість нього ввели комуністичний Пекін, який до того вважали підконтрольним Москві режимом заколотників. У результаті, тепер вже Тайвань є нібито сепаратистським анклавом. І навіть США, чиїм союзником Тайвань був під час Другої світової, проголошує, що згодом він має повернутися під владу Пекіну. Тож, якщо в Києві буде хаос, то світ дуже просто може визнати "Києвом" будь-яку комфортну для всіх владу.

Я не стверджую, що буде так. Просто цей план найлогічніший, який могли б написати в Кремлі для України, в якій навіть п'ять років промивки мізків не змогли вмовити людей на мир за будь-яких умов. Чи розуміє президент, яка гра розгортається навколо нього і яку трагічну роль кремлівські стратеги приготували особисто йому? Очевидно, що ні. Якби розумів, то склав би до купи два і два та усвідомив би хто і навіщо хитає ситуацію. Зупинити катастрофу може тільки він. Але для цього треба почати захищати Україну, замість того, щоб грати роль цапа відбувайла та розп'ятого хлопчика в кремлівській грі.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода