Тримайте капелюхи, щоб не знесло вітром змін

Україна веде шахову гру на трьох дошках: економіка, війна, справедливість

Студенти часто просять коротко і повно описати, що відбувається в Україні. Я знайшов такий спосіб це зробити.

Україна веде шахову гру на трьох дошках: економіка, війна, справедливість. Це три ключові теми порядку денного для країни. Гру на різних дошках ведуть різні команди з різною мотивацією, досвідом та рівнем компетентності.

1. На дошці "економіка" гру веде уряд, і на цій дошці Україна буде вигравати завдяки вірній стратегії та професіоналізму - буде економічне зростання.

2. На дошці "війна" гру веде президент із помічниками, і на цій дошці Україна буде програвати через малоросійство та некомпетентність (навколо президента немає ні військових, ні дипломатичних радників).

На дошці "справедливість" гру ведуть Коломойський з Богданом

3. На дошці "справедливість" гру ведуть Коломойський з Богданом та посіпаками, і на цій дошці буде нічия. Тиск іноземних партнерів та громадянського суспільства не дозволить зробити аж надто великих поступок групам інтересів, але й доброчесної та незалежної системи правосуддя не варто очікувати.

Парламент не є гравцем, він технічний засіб, що мовчазно забезпечує гру на всіх трьох дошках: виграш на першій, програш на другій, нічию на третій.

Настане момент, коли гра на другій та третій дошках почне критично впливати на першу: збільшення безпекових ризиків та відсутність чесних судів заважатиме економічному зростанню. Це буде наступного року, точні дати і форми передбачити поки що неможливо.

Тримайте капелюхи, щоб не знесло вітром змін.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода